RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Chile, Oman, Maroko, czyli podróże Borusewicza z córką za pieniądze podatnika

W marcu 2012 r. Borusewicz i jego córka byli w Omanie (fot. Shutterstock/ Lukas Bischoff Photograph)

Bogdan Borusewicz jako marszałek Senatu odbył 89 lotów zagranicznych o statusie HEAD. W 12 towarzyszyła mu córka – a były to m.in. loty do egzotycznych krajów, takich jak Chile czy państwa arabskie.

Podróże zagraniczne z córką. Lista lotów marszałka Borusewicza

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz sprawując urząd odbył 89 lotów zagranicznych, z czego 12 z córką na pokładzie. Wykaz przelotów byłego marszałka...

zobacz więcej

Jak czytamy w wykazie przelotów opublikowanym przez Kancelarię Senatu, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz sprawując urząd odbył 89 lotów zagranicznych, z czego 12 z córką na pokładzie. W latach 2007-14 córka towarzyszyła marszałkowi Senatu w podróżach do: Chile i Brazylii, Arabii Saudyjskiej i Kataru, Grecji, Algierii, Francji, Rosji, Szwecji, na Cypr, Omanu, Gruzji (dwukrotnie), Maroka.

Marszałek Borusewicz odbył również 12 lotów krajowych o statusie HEAD m.in. do Krakowa, Gdańska, Rzeszowa, Poznania. Funkcję sprawował w latach 2005-15.

W związku z informacjami dotyczącymi zabierania przez byłego już marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego na pokład rządowych samolotów członków rodziny kancelarie Sejmu i Senatu opublikowały wykazy lotów o statusie HEAD najważniejszych osób w państwie obecnej i poprzednich kadencji parlamentu.

Jak kilka lat temu donosiły media, oprócz lotów o statusie HEAD Borusewicz miał na koncie również inne przeloty na rachunek podatnika. Rejsowymi samolotami polityk ten pokonał trasę Warszawa-Gdańsk aż 713 razy w ciągu niespełna sześć lat. W ponad 300 przypadkach chodziło o wylot i powrót tego samego dnia.

„Zdarzało się, że marszałek leciał w trakcie posiedzenia Senatu do Gdańska, by... wyprowadzić psa na spacer. Bo akurat nie miał kto tego zrobić. Latał też, żeby po prostu zajrzeć do domu” – miał wyznać informator, na którego powoływał się „Super Express”.

źródło:
Zobacz więcej