RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Zniszczono figurki Matki Boskiej. Policja szuka sprawców

Kodeks karny za przestępstwa związane z obrażaniem uczuć religijnych przewiduje karę do 2 lat więzienia (fot. ddwloclawek.pl)

Włocławska policja szuka sprawców zniszczenia trzech figurek Matki Boskiej z przydrożnych kapliczek. Sprawę zgłosił śledczym proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Włocławku.

Profanacja kościoła w Szczecinie. „To zdarza się w Polsce coraz częściej”

Wandale zdewastowali kościół należący do parafii św. Andrzeja Boboli w Szczecinie. Sprawę bada policja; wszczęto śledztwo.

zobacz więcej

– Otrzymaliśmy zgłoszenie od proboszcza jednej z miejscowych parafii o zniszczeniu trzech figurek Matki Boskiej z przydrożnych kapliczek. Policjanci już badają tę sprawę – powiedział st. sierż. Tomasz Tomaszewski z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Dodał, że zgłoszenie dotyczy przestępstwa z artykułu 196 Kk, który za obrażanie uczuć religijnych innych osób, znieważanie publicznie przedmiotu czci religijnej lub miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, przewiduje karę do dwóch lat więzienia.

– W tym momencie nasze działania prowadzone są w sprawie. Z informacji przekazanych przez proboszcza wiemy, że dwóch figur nie da się odtworzyć, bo były z gipsu i zostały rozbite. Mniej ucierpiała trzecia – drewniana i być może ją uda się naprawić – dodał st. sierż. Tomaszewski.

źródło:
Zobacz więcej