RAPORT

Wojna na Ukrainie

Szczerski zrezygnował z kandydowania na komisarza UE. „Zaproponowano inną tekę”

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski zrezygnował z kandydowania na komisarza Unii Europejskiej. Jak wyjaśnił, powodem jego decyzji jest propozycja objęcia teki komisarza ds. rolnictwa. – Na swoje miejsce zaproponowałem Janusza Wojciechowskiego; ostateczna decyzja należy do premiera – powiedział prezydencki minister.

TSUE nie połączył sprawy KRS z podobną sprawą z Niemiec

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odmówił połączenia sprawy dotyczącej niezależności sędziów i KRS z podobną sprawą z Niemiec. Argumentem...

zobacz więcej

– W polityce trzeba być uczciwym, jeśli pojawiła się propozycja objęcia teki komisarza ds. rolnictwa dla Polski, a ja rolnictwem się nie zajmowałem, to uważam, że uczciwym jest, żeby to miejsce odstąpić komuś, kto może objąć je w sposób odpowiedzialny – powiedział Szczerski.

Dodał, że na swoje miejsce zaproponował Janusza Wojciechowskiego. – Ostateczna decyzja, kogo zgłosi Polska, po moim wycofaniu się, należy do pana premiera – dodał.

Szczerski powiedział też, że o swojej decyzji poinformował wcześniej prezydenta Andrzeja Dudę, premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Informację o tym, że prezydencki minister zrezygnował z kandydowania na komisarza UE, jako pierwsze podało radio RMF FM.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej