RAPORT

Pogarda

Polak uciekł z więzienia w Neapolu. To pierwsza ucieczka od stu lat

Neapolitańskie Poggioreale ma ponurą sławę jako najbardziej przepełnione w Europie więzienie (fot. wikipedia/Mischa004)
Neapolitańskie Poggioreale ma ponurą sławę jako najbardziej przepełnione w Europie więzienie (fot. wikipedia/Mischa004)

Najnowsze

Popularne

32-letni Polak uciekł w niedzielę z więzienia Poggioreale w Neapolu – podały włoskie media. Więzień zbiegł zjeżdżając na prześcieradle, gdy skazani udawali się na mszę do kaplicy. To pierwsza ucieczka z tego zakładu karnego od 100 lat.

Chciał uciec z więzienia w przebraniu córki. Kobieta miała tam zostać

Przywódca brazylijskiego gangu próbował uciec z więzienia. W tym celu założył gumową maskę i perukę. Chciał w ten sposób podszyć się pod swoją...

zobacz więcej

Neapolitańskie Poggioreale ma ponurą sławę jako najbardziej przepełnione w Europie więzienie, w którym panują ciężkie warunki, a kary odbywają tam między innymi mafiozi.

Media podały, że Polak Robert L., oczekujący w areszcie śledczym na proces za zabójstwo murarza z Ukrainy, zrobił sznur z prześcieradła i przeskoczył na drugą stronę muru. W więzieniu przebywał od grudnia zeszłego roku.

To pierwsza udana ucieczka z tego więzienia od stulecia – odnotowano w relacjach telewizyjnych. Przed kilkoma laty, gdy jeden z więźniów próbował uciec, odniósł ciężkie obrażenia.

Szef związku zawodowego pracowników straży więziennej z Neapolu Luigi Castaldo stwierdził, że przyczyną niedzielnego zdarzenia są braki w personelu w więzieniu, w którym około 200 funkcjonariuszy pilnuje 2500 osadzonych. Więźniów jest tam, jak przypomniał, o 800 więcej niż jest tam miejsc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej