Raport

Epidemia koronawirusa

Czasem przyśnie w konfesjonale. Koci dozorca parafii w Zagwiździu

Podczas mszy przechadza się majestatycznie po kościele. Czasem otrze się o czyjąś nogawkę, czasem przyśnie w konfesjonale. Kotka Zorka jest pupilką proboszcza i parafian w Zagwiździu (woj. opolskie).

Pancernik wystąpił przed kamerą. Ma dwa miesiące [WIDEO]

W jednym z amerykańskich zoo urodziła się bolita brazylijska, inaczej pancernik kulowaty. Młody ssak – pod okiem matki – zaczął stawiać pierwsze...

zobacz więcej

– Urodziła się przy kościele i uczęszcza regularnie na nabożeństwa – mówi . ks Alfred Skrzypczyk, proboszcz parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zagwiździu (woj. opolskie), który opiekuje się kotką.

Zorka może liczyć na specjalne względy. – Zdarzały się sytuacje kiedy na przykład zasypiała na miejscu księdza, więc ministranci musieli się przesiadać żeby ksiądz mógł usiąść – opowiada Mateusz, młody parafianin.

Ksiądz jednak niebawem opuści parafię i zostawi Zorkę tu, gdzie jest jej dom. Ma nadzieję, że zarówno parafianie, jak i jego następca zaopiekują się kotką. – Żeby nikt jej nie gonił, (…) że będą ją karmić i ze ją ktoś od czasu do czasu pogłaszcze – mówi.

źródło:
Zobacz więcej