RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Senyszyn o krzyżu na Giewoncie: Mordercza, szpecąca widok konstrukcja

Krzyż na Giewoncie znajduje się od 1901 r. i zdążył już trwale wpisać się w krajobraz okolicy (fot. Schöning/ullstein bild via Getty Images)

„Radio Maryja broni morderczego krzyża na Giewoncie i zapowiada społeczny opór, zwłaszcza górali, przed jego demontażem. Oznacza to, że kler i ewentualni »obrońcy« krzyża wyżej niż ludzkie życie i zdrowie stawiają szpecące widok, metalowe konstrukcje” – napisała na Twitterze polityk SLD Joanna Senyszyn.

Dziennikarze pytają o krzyż na Giewoncie. Hartman: Usunąć! Nadal zabija!

W czwartek nad Tatrami przeszła burza, w wyniku której zginęły cztery osoby, a poszkodowanych zostało ponad 150 turystów. Część z nich przebywała w...

zobacz więcej

Senyszyn odniosła się tragicznej w skutkach burzy w Tatrach, w wyniku której w czwartek po obu stronach gór zginęło pięć osób, a niemal 160 zostało poszkodowanych. Polityk nawiązała do pojawiających się twierdzeń, że stojący na szczycie Giewontu od 1901 r. 15-metrowy, metalowy krzyż może ściągać w to miejsce pioruny.

Była posłanka określiła krzyż mianem „morderczego”. Przeciwnicy demontażu obiektu mają – jej zdaniem – „wyżej niż ludzkie życie i zdrowie stawiać szpecące widok, metalowe konstrukcje”.

To nie pierwszy tego typu głos, sformułowany po lewej stronie w ostatnich dniach. „Krzyż nadal zabija! Usunąć z Giewontu!” – pisał w dzień tragedii prof. Jan Hartman.

źródło:
Zobacz więcej