RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Papież: Módlmy się o ugaszenie pożarów Amazonii

Potężne pożary w lasach Amazonii (fot. PAP/EPA/MATO GROSSO FIREFIGHTERS HANDOUT)

Papież Franciszek podczas niedzielnego spotkania z wiernymi w Watykanie wezwał wszystkich do modlitwy w intencji Amazonii, gdzie trwają pożary lasów. Przypomniał, że obszar ten jest „płucem” niezbędnym dla całej Ziemi.

Lasy Amazonii płoną w rekordowym tempie

Brazylijski instytut badań kosmicznych INPE alarmuje, że lasy Amazonii płoną w tym roku w rekordowym tempie. W porównaniu z tym samym okresem w...

zobacz więcej

Zwracając się do tysięcy osób zgromadzonych na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański, papież powiedział: „Jesteśmy wszyscy zaniepokojeni rozległymi pożarami, które wybuchły w Amazonii. Módlmy się o to, aby dzięki zaangażowaniu wszystkich zostały jak najszybciej ugaszone”.

– To leśne płuco jest niezbędne dla naszej planety – dodał Franciszek.

W Watykanie w dniach od 6 do 27 października odbędzie się zwołany przez papieża synod biskupów na temat Amazonii. Temat obrad to: „Amazonia: nowe drogi dla Kościoła i dla ekologii integralnej”.

W Brazylii do walki z pożarami lasów w Amazonii oddelegowano lotnictwo wojskowe i 44 tysiące żołnierzy. Walka z tym żywiołem to jeden z tematów rozmów przywódców na trwającym szczycie G7 w Biarritz we Francji.

źródło:

Zobacz więcej