Pisała o rozlewie krwi po wyborach, politykowi PiS życzyła choroby. Teraz startuje z list KO

Maria Nurowska (fot. arch. PAP/Jakub Kamiński)

Powieściopisarka i nowelistka Maria Nurowska wystartuje do senatu z list Koalicji Obywatelskiej. O mandat będzie się ubiegała w Nowym Targu. Nurowska znana jest m.in. ze swoich kontrowersyjnych wpisów, w których poniżała wyborców PiS. Zapowiedziała też, że jeśli opozycja przegra wybory, „poleje się krew”.

Nurowska: Zrobiłam laleczkę prokuratora Piotrowicza i wbijam w nią szpilki

„Stało się, zrobiłam laleczkę prokuratora Piotrowicza i wbijam w nią szpilki. Jego dni są policzone…” – napisała na Facebooku Maria Nurowska....

zobacz więcej

Pod koniec lipca Lewica zaproponowała tzw. pakt senacki, który zakłada, że opozycyjne partie nie będą wystawiały przeciwko sobie kandydatów w wyborach do Senatu.

Wśród kandydatów Koalicji Obywatelskiej - zatwierdzonych przez Radę Krajową PO – znalazła się Maria Nurowska. Pisarka, która znana jest z tego, że atakuje partię rządzącą będzie ubiegała się o mandat senatora z Nowego Targu.

Kobieta, która będzie chciała w Senacie reprezentować interesy Platformy Obywatelskiej tak pisała o wyborcach PiS i politykach tej partii: „PiS rozdaje nierobom i pijakom nasze pieniądze”, „skuPiSko chorych, dzikich świń". Kobieta pisała, że gdy opozycja przegra wybory w Polsce może dojść do rozlewu krwi.

„Kaczyński tak napiął strunę, że jeśli nasza strona nie wygra wyborów, może dojść do rozlewu krwi! On nie ma nic do stracenia, to człowiek obłąkany, pozostała mu tylko władza, ale my mamy rodziny, dzieci i wnuki!” – pisała na Facebooku.

Z kolei w innym wpisie Nurowska pisała, że „wbija szpilki w laleczkę” voodoo, z podobizną posła Stanisława Piotrowicza z PiS. „Stało się, zrobiłam laleczkę prokuratora Piotrowicza i wbijam w nią szpilki. Jego dni są policzone…” – pisała. Następnie przyznała, że życzy Piotrowiczowi „może nie śmierci, ale choroby, która by go usunęła ze sceny politycznej”.

źródło:
Zobacz więcej