Kolejny meksykański dziennikarz zamordowany. Miał liczne rany cięte

Zamordowany dziennikarz miał 42 lata (fot. Twitter/@tiempodehibrido)

W rejonie Tejupilco w środkowym Meksyku znaleziono w sobotę ciało zmarłego dziennikarza z licznymi ranami ciętymi i kłutymi - poinformowały lokalne władze. To kolejne już w tym roku zabójstwo dziennikarza w Meksyku.

Meksyk: W ciągu tygodnia zamordowano trzech dziennikarzy

Trzech dziennikarzy zamordowano w Meksyku w ciągu tygodnia – poinformowały źródła policyjne w tym kraju, zastrzegając anonimowość. Tym samym liczba...

zobacz więcej

Zmarły to 42-letni Nevith Condes Jaramillo, dyrektor portalu informacyjnego Observatorio del Sur w Tejupilco. Publikował codzienne wiadomości z rejonu, a także prowadził audycje interwencyjne w lokalnym radiu. Jego ciało znaleziono w górzystym terenie na południu stanu Meksyk.

Ciało dziennikarza „znaleziono w sobotni poranek”. „Przedstawiało rany cięte” – podała w oświadczeniu prokuratura stanu Meksyk, która wszczęła dochodzenie. Dziennikarze z lokalnej prasy poinformowali, że ich kolega został zamordowany przedmiotem, którym zadano rany kłute.

Tejupilco jest szczególnie niebezpiecznym rejonem ze względu na obecność tam wielu grup przestępczych.

Biuro Reporterów bez Granic (RSF) w Meksyku poinformowało, że zmarły dziennikarz otrzymywał w ostatnich miesiącach pogróżki. Z tego powodu starał się o ochronę służb bezpieczeństwa, ale ze względów biurokratycznych ostatecznie zrezygnował z tego.

Meksyk jest jednym z najbardziej niebezpiecznych krajów na świecie dla dziennikarzy. Od 2000 roku zginęło tam ok. 100 przedstawicieli tego zawodu, a dziewięciu od początku tego roku. Większość sprawców tych morderstw nie została odnaleziona.

źródło:

Zobacz więcej