RAPORT

Wojna na Ukrainie

Czabański o „farmie trolli” w Inowrocławiu: Ustalenia tvp.info wskazują, że działy się tam rzeczy skandaliczne

Krzyszof Czabański, poseł PiS i przewodniczący Rady Mediów Narodowych powiedział, że ustalenia portalu tvp.info w sprawie urzędu miasta Inowrocławia wskazują na to, iż działy się tam rzeczy „skandaliczne”.

Jak działał „wydział nienawiści” Brejzy. Szokujące zeznania nt. procederu niszczenia w sieci

– Od początku jak pracowałam w urzędzie poseł Brejza przychodził raz w tygodniu. Na tzw. naradach wskazywał osoby, które należy atakować w...

zobacz więcej

Według ustaleń portalu tvp.info, poseł PO Krzysztof Brejza, syn prezydenta Inowrocławia, zorganizował w urzędzie tego miasta tak zwany „wydział propagandy”; wskazywał urzędnikom oponentów politycznych, których mieli atakować w internecie.

Krzysztof Czabański przyznał w rozmowie z TVP Info, że nie dziwią go doniesienia w sprawie posła Brejzy, bo – jak stwierdził – sam był jedną z pierwszych ofiar hejtu z jego strony.

– Kolportował nieprawdziwe informacje również w formie bilbordów o tym, jakobym wziął jakieś nagrody pełniąc funkcję wiceministra kultury w rządzie Beaty szydło. Otóż nagród nie brałem, nie ma na to żadnych dokumentów, w związku z tym wszystkie te zarzuty były wyssane z palce tylko i wyłącznie po to, żeby wprowadzać taką negatywną atmosferę wobec Prawa i Sprawiedliwości.

Jak informował portal tvp.info, urzędnicy, którzy mieli atakować w internecie przeciwników politycznych posła Krzysztofa Brejzy, dostawali o wiele wyższe pensje niż pozostali pracownicy ratusza w Inowrocławiu. Tak wynikać ma z zeznań w śledztwie fakturowym, do których dotarł portal tvp.info. Dotychczas postawiono w tej sprawie 181 zarzutów.

„W śledztwie zgromadzono materiał wskazujący, że Krzysztof Brejza był głównym pomysłodawcą i inicjatorem powstania wydziału oraz miał decydujący wpływ na wybór zatrudnionych osób i ustawianie konkursów, w wyniku których te osoby zatrudniano” – informowaliśmy w piątek na portalu.


Poseł Krzysztof Brejza, który jest szefem sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej, odrzuca te oskarżenia, a doniesienia medialne na swój temat nazywa odwracaniem uwagi od ujawnionej przez media w tym tygodniu sprawy dyskredytowania sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej