Działacze SLD zbuntowali się. Zamierzają zbierać podpisy pod konkurencyjną listą

Warszawscy wyborcy zamiast głosować na Zandberga, odwrócą się od SLD – ostrzega stołeczny działacz (fot. arch. PAP/Piotr Nowak)

„Arbitralne i niezrozumiałe eliminowanie kandydatury Moniki Jaruzelskiej stanowi jawne lekceważenie jej wyborców, co może prowadzić do politycznej klęski SLD w stolicy. Jak sądzę bowiem innego „twardego” elektoratu SLD w Warszawie nie ma” – pisze w liście otwartym do szefa SLD Włodzimierza Czarzastego stołeczny działacz Sojuszu, Zbigniew Żaba. Pominięcie nazwiska córki Wojciecha Jaruzelskiego na liście kandydatów SLD do Sejmu krytykuje znaczna część członków stołecznych struktur partii.

Nie udało się z „Lewicą” – będzie komitet Sojuszu Lewicy Demokratycznej

– W środę Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej uzupełnił wady zawiadomienia dotyczące skrótu nazwy komitetu. Nowy skrót to KW Sojusz...

zobacz więcej

Żaba, przewodniczący Rady SLD w dzielnicy Bemowo, pisze w swoim liście, że „Monika Jaruzelska udowodniła w wyborach samorządowych w 2018 roku jaki posiada elektorat w Warszawie”. „Jest osobą zaangażowaną w obronę służb mundurowych, ich praw nabytych, i przez wyborców z tej grupy oraz przez ich rodziny jest za to szanowana” – wyjaśnia lider SLD na Bemowie.

Jego zdaniem ignorowanie tych wyborców „może prowadzić do politycznej klęski SLD w stolicy”. „Pokazały to dobitnie wybory samorządowe 2018, kiedy elektorat lewicy stolicy nie zagłosował na Andrzeja Rozenka” – pisze działacz, podkreślając, że „elektorat Pani Jaruzelskiej na pewno zaś nie zagłosuje ani na Pana Zandberga, ani na Panią Żukowską. Prawdopodobnie w ogóle odwróci się od listy KW SLD”.

Zbigniew Żaba ostrzega szefa swojej partii, że w przypadku, gdyby Jaruzelska nie znalazła się na liście SLD, będzie mogła liczyć na jego pomoc w „samodzielnym starcie w zbliżających się wyborach”.

Część działaczy warszawskiego SLD zamierza, a nawet już przystąpiła do zbierania podpisów pod kandydaturą Jaruzelskiej do Senatu z konkurencyjnego dla Sojuszu komitetu Polskiej Lewicy.

źródło:
Zobacz więcej