W noc po tragedii weszli na Giewont i pomazali krzyż. Zdjęcia opublikowali w internecie

Mężczyźni nie tylko złamali zakazy wchodzenia na szczyt i chodzenia po Tatrach nocą, ale też dokonali aktu wandalizmu (fot. Shutterstock/Milosz Aniol)

Pomimo zakazu wchodzenia na Giewont i poruszania się po Tatrach po zmroku, dwóch mężczyzn nie tylko weszło na szczyt, ale i pomazało znajdujący się tam krzyż. Sprawę opisał portal Tatromaniak.pl.

Dziennikarze pytają o krzyż na Giewoncie. Hartman: Usunąć! Nadal zabija!

W czwartek nad Tatrami przeszła burza, w wyniku której zginęły cztery osoby, a poszkodowanych zostało ponad 150 turystów. Część z nich przebywała w...

zobacz więcej

Po wczorajszej burzy, w trakcie której po obu stronach Tatr zginęło pięć osób, władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowały o zamknięciu szlaku na Giewont.

Wszystkie szlaki na terenie TPN od 1 marca do 30 listopada są zamknięte od zmierzchu do świtu.

Mimo to dwóch mężczyzn postanowiło złamać te zakazy i wejść w nocy na szczyt. Na dodatek pomazali znajdujący się tam 15-metrowy krzyż. Napisali tam swoje imiona i datę. Fotografie, na których widać skutki tego aktu wandalizmu, zamieścili na Instagramie. Jak donosi Tatromaniak.pl, szybko stamtąd zniknęły, jednak jeden z internautów podzielił się z portalem zrzutami ekranu.

Gwałtowna burza rozpoczęła się w czwartek o godz. 13.30. Trwała około godziny. Piorun uderzył między innymi w Hali Kondratowej oraz w kopułę szczytową Giewontu. Zginęły cztery osoby, wiele osób zostało rannych. Szpitale udzieliły pomocy 157 poszkodowanym. Po słowackiej stronie gór zginął czeski turysta, a dwie kolejne osoby zostały ranne.

źródło:
Zobacz więcej