RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ziobro o ustaleniach portalu tvp.info ws. Brejzy: PO przyzwyczaiła nas do podwójnych standardów

– Jeśli to prawda, to jest to w najwyższym stopniu etycznie naganne, a być może też i prawnie. Przyjmuję to ze smutkiem, ale się nie dziwię. PO przyzwyczaiła nas do podwójnych standardów, do hipokryzji, do zakłamania – powiedział na antenie TVP Info minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do ustaleń portalu tvp.info, dotyczących „wydziału nienawiści” Krzysztofa Brejzy w inowrocławskim ratuszu.

Jak działał „wydział nienawiści” Brejzy. Szokujące zeznania nt. procederu niszczenia w sieci

– Od początku jak pracowałam w urzędzie poseł Brejza przychodził raz w tygodniu. Na tzw. naradach wskazywał osoby, które należy atakować w...

zobacz więcej

– Nie sadzę, że jeśli okaże się, że to jest prawdą, aby pan Grzegorz Schetyna podjął takie decyzje, jakie powinien każdy przyzwoity polityk podjąć. Gdy są nieprawidłowości, trzeba zawsze działać stanowczo – stwierdził w programie „Gość Wiadomości” Zbigniew Ziobro, przypominając, że chodzi o prominentnego polityka Platformy Obywatelskiej, szefa sztabu wyborczego tej partii.

Minister sprawiedliwości przypomniał, że sam „natychmiast odwołał” sędziów, co do których „pojawiło się podejrzenie, że mogli zachować się nieetycznie, niegodnie” i wszczął odpowiednie procedury. – Tak właśnie wzorcowo należy reagować – podkreślił.

– Zupełnie inne standardy reprezentuje Platforma Obywatelska. Przypomnę, że bardzo prominentni politycy PO są pod zarzutami kryminalnymi: choćby przestępstw korupcyjnych, prania brudnych pieniędzy, np. pan Gawłowski, sekretarz tej partii – przypomniał Ziobro.

– To, że sąd znalazł podstawy do tymczasowego aresztowania tego pana, nie przeszkadza panu Grzegorzowi Schetynie iść w zaparte i bronić partyjnego kolegi. Czy bronić szefa klubu, pana Neumanna, też podejrzanego o szeroko rozumianą korupcję. Rząd Prawa i Sprawiedliwości i to, co reprezentuje Platforma Obywatelska, to są różne standardy. To są dwa światy – ocenił szef resortu sprawiedliwości.

Jak ustalił portal tvp.info, w śledztwie dotyczącym „wydziału nienawiści” w inowrocławskim ratuszu postawiono już 181 zarzutów. Z jednej strony miało dochodzić do wyprowadzania publicznych pieniędzy, z drugiej – do organizowania kampanii nienawiści przeciw osobom wskazanym przez Krzysztofa Brejzę.

źródło:
Zobacz więcej