RAPORT

Kampania 2020

Najnowszy sondaż: Zjednoczona Prawica nadal na prowadzeniu, ze sporą przewagą

Różnica między Prawem i Sprawiedliwością a Koalicją Obywatelską nadal jest wysoka (fot. PAP/Paweł Supernak)

42,9 proc. badanych chce głosować na Zjednoczoną Prawicę – wynika z najnowszego sondażu pracowni Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wpolityce.pl. Koalicję Obywatelską poparło 30,8 proc. ankietowanych.

Szef komitetu wykonawczego PiS: Mamy zebrane pół miliona podpisów w całym kraju

Mamy zebrane około pół miliona podpisów w kraju i gdy ukonstytuują się okręgowe komisje wyborcze, przystąpimy do rejestracji list – poinformował...

zobacz więcej

Wyniki dwóch największych komitetów oznaczają, że Prawo i Sprawiedliwość straciło w porównaniu z poprzednim badaniem 2 punkty proc. poparcia, zaś Koalicja Obywatelska zyskała niemal 4 punkty proc.

Gdyby wybory odbyły się w sierpniu, do Sejmu dostałyby się jeszcze Lewica i PSL-Koalicja Polska.

Na Lewicę chce głosować 13,4 proc. To o 1,5 punktu proc. mniej niż w poprzednim badaniu. Komitet Władysława Kosiniaka-Kamysza i Pawła Kukiza cieszy się poparciem 8,4 proc. badanych, co oznacza spadek o 0,9 punktu proc.

Pod progiem wyborczym znalazła się Konfederacja, na którą chce głosować 4,5 proc. badanych. Komitet odnotował jednak wzrost w porównaniu z poprzednim badaniem o 0,5 punktu proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. Wzięło w nim udział 1030 respondentów. Sondaż przeprowadzono w dniach od 16 do 21 sierpnia 2019 r.

źródło:
Zobacz więcej