RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Antypisowcy artyści porównali ofiary Holokaustu z promotorami ideologii LGBT. Vloger wypunktował ich manipulacje [WIDEO]

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem – tymi słowami zaczyna się klip z udziałem bliskich opozycji artystów. Towarzyszą im ujęcia z antyrządowych protestów i manifestacji LGBT przeplatane ze zdjęciami Żydów wsadzanych przez Niemców do bydlęcych wagonów. „Prawie zwymiotowałem... potem nakręciłem ten krótki spocik i mi przeszło” – napisał vloger Dawid Mysior. Jego filmik ma już 68 tys. wyświetleń.

Postulaty adopcji dzieci przez małżeństwa homoseksualne na Paradzie Równości

Na warszawskiej Paradzie Równości pojawił się transparent z hasłem „małżeństwa dla wszystkich”, wyrażający poparcie nie tylko dla tzw. małżeństw...

zobacz więcej

– Kiedy poczułem, w jakim kierunku zmierza ten ich spot najpierw się zaśmiałem – mówi Mysior w swoim nagraniu, komentując Andrzeja Seweryna, który obok zdjęć z flagami LGBT mówi: „Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem”.

Dalej vlogerowi nie jest już tak do śmiechu, bo pojawiają się zdjęcia Żydów prowadzonych przez Niemców na zagładę. – Kiedy zobaczyłem, że chcą nam w głowach zlać ideologię LGBT+ z ofiarami Holokaustu prawie się zrzygałem – mówi Mysior i komentuje kolejne manipulacje klipu.

Swój krótki klip youtuber kończy ironicznie, odnosząc się do słów jednego z artystów o atakowaniu LGBT: „Atakować tj. protestować, gdy lżą i profanują wszystko, co jest dla ciebie święte. Chcą mówić twojemu synowi, żeby się nie spieszył z wyborem płci, bo na to zawsze jest czas i chcą adoptować dzieci i ty się temu sprzeciwiasz. Tak, wiedziałem. To znaczy atakować”.

Klip „Kto zaprotestuje, kiedy Ciebie zaatakują?” wyemitowany został kilka dni temu. W spocie Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita wystąpili Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska, Krzysztof Materna, Julia Kijowska, Bożena Stachura, Jacek Kleyff, Filip Kosior i Maria Dębska.

Motywem przewodnim są słowa niemieckiego pastora Martina Niemöllera z 1942 r.: „Kiedy naziści przyszli po komunistów, milczałem, nie byłem komunistą. Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem, nie byłem socjaldemokratą. Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem, nie byłem związkowcem. Kiedy przyszli po Żydów, milczałem, nie byłem Żydem. Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować”.

Filmik podzielił internautów: 4,4 tys. dało „łapkę” w górę, 3,7 tys. w dół.

źródło:
Zobacz więcej