Ukradł tysiąc zdrapek, wygrał 100 zł. Grozi mu pięć lat więzienia

Miłośnik loterii za kradzież odpowie przed sądem (fot. Shutterstock/Impact Photography)

Tysiąc zdrapek ukradł ze sklepu 55-letni mieszkaniec Białośliwia w woj. wielkopolskim. Zanim zatrzymali go policjanci, zdrapał wszystkie losy; wygrał jednak niewiele.

Bezpańskie 5 mln euro. Kupon przywłaszczył sobie właściciel kolektury

Hiszpańscy śledczy rozwiązali zagadkę braku właściciela zwycięskiego kuponu na loterii w mieście La Coruña. W 2012 roku anonimowemu graczowi...

zobacz więcej

Jak poinformowała rzeczniczka pilskiej policji podkom. Żaneta Kowalska, do posterunku w Białośliwiu zgłosił się właściciel sklepu wielobranżowego i poinformował, że ktoś ukradł mu większą ilość zdrapek.

– Mężczyzna nie miał żadnych podejrzeń, kto mógł dokonać przestępstwa. Pokrzywdzony po przeliczeniu towaru przekazał policjantom, że ze sklepu zniknęło około 1 tys. zdrapek – podała rzeczniczka.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że sprawcą kradzieży jest mężczyzna, który sporadycznie pomagał właścicielowi sklepu w jego prowadzeniu: sprzątał obiekt i wykładał towar. Zatrzymany 55-latek przyznał się do kradzieży. Okazało się, że zanim zatrzymali go funkcjonariusze, zdołał zdrapać wszystkie skradzione losy – wygrał około 100 zł.

Miłośnik loterii za kradzież odpowie przed sądem. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej