RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Szef komitetu wykonawczego PiS: Mamy zebrane pół miliona podpisów w całym kraju

Mamy zebrane około pół miliona podpisów w kraju i gdy ukonstytuują się okręgowe komisje wyborcze, przystąpimy do rejestracji list – poinformował szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Jak zapowiedział, w sobotę odbędą się dwie konwencje regionalne partii – w Bydgoszczy i Toruniu.

„Samodzielne rządy PiS”. Sondaż do Sejmu

Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości utrzymuje się na wysokim poziomie; gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, partia Jarosława...

zobacz więcej

– Mamy około pół miliona podpisów w skali kraju i jak tylko zostaną ukonstytuowane okręgowe komisje wyborcze, a z tego co wiemy, ukonstytuują się one najpóźniej w poniedziałek, to od wtorku przystępujemy już do rejestracji list – mówił Sobolewski, który jest pełnomocnikiem wyborczym partii.

Dodał, że po rejestracji list wyborczych przedstawiciele partii skupią się na „bezpośrednim kontakcie z Polakami” i będą chcieli dotrzeć do „każdej gminy i każdego sołectwa”.

– W najbliższą sobotę natomiast odbędą się dwie konwencje regionalne: w Bydgoszczy i w Toruniu. W przyszłym tygodniu też będą zarówno konwencje okręgowe, jak również spotkania w terenie – zapowiedział szef komitetu wykonawczego PiS.

Pełnomocnik wyborczy przyznał też, że według planów, prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie chciał odwiedzić każdy okręg wyborczy w Polsce. – Tak zakładaliśmy i mam nadzieję, że nam się to uda – dodał.

Wybory parlamentarne: najciekawsze pojedynki „jedynek”

Znane są już wyborcze „jedynki” Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy. Głównie w miastach wojewódzkich, ale nie tylko,...

zobacz więcej

Sobolewski podkreślił, że jest „mile zaskoczony” tak dużą liczba zebranych podpisów. – Nigdzie nam nie brakuje podpisów, te minimalne ilości są już dawano przekroczone – mówił.

Jako przykład „dobrego tempa” zbierania podpisów podał zorganizowany w niedzielę przez PiS w Stalowej Woli piknik rodzinny, z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. – W ciągu trwania pikniku zdołaliśmy zebrać około 5 tys. podpisów. To jest jeden z przykładów potwierdzających dobrą reakcję i odzew na naszą akcję zbierania podpisów – ocenił.

Sobolewski pytany przez dziennikarzy, czy po czwartkowym spotkaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i szefa MS Zbigniewa Ziobry, prezes PiS nadal „ma zaufanie” do Ziobry, odpowiedział, że takie spotkania „nie są niczym nadzwyczajnym”. – Pan prezes jest szefem, liderem PiS, pan minister Ziobro jest szefem Solidarnej Polski, czyli naszego koalicjanta, dlatego (spotkania) nie są niczym nadzwyczajnym – mówił.


Pytany o spadek poparcia dla jego partii o 5 proc. w jednym z ostatnich sondaży, Sobolewski powiedział, że dla polityków PiS prawdziwym sprawdzianem są wybory, a nie sondaże. Podkreślił, że w przeszłości były sondaże, które wskazywały na spadek poparcia dla PiS, ale wynik wyborów tych sondaży nie potwierdził.

źródło:

Zobacz więcej