RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Rolnik odkrył na polu skrzynie z amunicją. Zahaczył o nie siewnikiem

Skrzynie wydobył wojskowy patrol rozminowywania (fot. KPP Nakło nad Notecią)

Na skrzynie z amunicją do karabinów natknął się na swoim polu rolnik z Wiela w woj. pomorskim. – Pierwszą odkrył, kiedy zahaczył o nią siewnikiem – mówi portalowi tvp.info mł. asp. Zofia Wrzeszcz z KPP w Nakle nad Notecią. Potem saperzy przeczesując teren wykopali kolejne. W sumie było sześć skrzyń a w nich 1,5 tys. naboi.

Broń, pociski przeciwpancerne i moździerze w trzech garażach

Policja odkryła broń i amunicję, która znajdowała się w trzech garażach w miejscowości Wronie koło Wąbrzeźna w woj. kujawsko-pomorskim. Właściciel...

zobacz więcej

– Mężczyzna był bardzo zaskoczony. Przyznał, że nigdy czegoś takiego na swoim polu nie znalazł – wyjaśnia policjantka.

Natychmiast powiadomił nakielską policję. Na miejsce przyjechał także policjant z grupy minersko–pirotechnicznej. Ustalono, że skrzynia zawiera amunicję karabinową z II wojny światowej. Wtedy wezwano wojskowy patrol rozminowywania, który przeczesał pole. I wykopał kolejne skrzynie, w sumie sześć. Oprócz jednej były zamknięte, a zawartość przechowała się w bardzo dobrym stanie.

Znalezisko przekazano wojsku. – Zostanie zniszczone – wyjaśnia nam funkcjonariuszka i przypomina, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. – Wydobywanie ich i przenoszenie grozi śmiercią. W każdym przypadku powinno się natychmiast powiadomić odpowiednie służby – dodaje mł. asp. Zofia Wrzeszcz.

(fot. KPP Nakło nad Notecią)

źródło:
Zobacz więcej