Wójcik: Schetyna znowu kłamie ws. budżetu Ministerstwa Sprawiedliwości

Wiceminister Wójcik zapowiedział, że resort przygotuje stanowisko w sprawie poruszonej przez Grzegorza Schetynę (fot. arch.PAP/Rafał Guz)

Grzegorz Schetyna znowu kłamie – napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, odnosząc się do zarzutów Grzegorza Schetyny dotyczących budżetu Ministerstwa Sprawiedliwości. Wiceminister zapowiedział, że resort przygotuje stanowisko w tej sprawie.

Belka: W polityce trzeba po prostu kłamać

To jest strasznie gorzkie, co mówię, ale dzisiaj w polityce trzeba po prostu kłamać – powiedział były premier Marek Belka, który startuje z list...

zobacz więcej

W TOK FM szef PO Grzegorz Schetyna mówił m.in., że to, co dzieje się w resorcie sprawiedliwości, to „obraz demoralizacji władzy, zepsucia, wykorzystania instytucji państwowej, urzędników państwowych, ich możliwości, które daje praca w Ministerstwie Sprawiedliwości do polityki nienawiści, do szkalowania sędziów”.

– Do takiej bolszewickiej metody niszczenia ludzi – powiedział.

– Powiedzmy sobie o pieniądzach, o budżecie. Porównywaliśmy teraz. Widziałem dane, jak zmieniał się budżet Ministerstwa Sprawiedliwości. W 2011-15 – nasze czasy, PO – różnica ok.25-26 mln. Wzrost o tyle. Teraz 2015-19, kiedy jest Ziobro i PiS – 446 mln. Chciałem zapytać, gdzie są te pieniądze i czemu one służyły? – pytał Schetyna.

Do jego słów odniósł się na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Mikołaj Wójcik. „P. Grzegorz Schetyna znowu kłamie! Budżet Ministerstwa Sprawiedliwości 2015 – 249 mln zł; 2016 – 246 mln zł; 2017 – 258 mln zł; 2018 – 245 mln zł; 2019 – 231 mln z. Nastąpił zatem spadek o 7 proc. Jakich ma Pan doradców??? Oczekuję przeprosin za te manipulacje. Będzie stanowisko resortu” – napisał na Twitterze wiceminister Michał Wójcik.

źródło:

Zobacz więcej