Przyszedł upał, trochę z nami zostanie. Prognoza na koniec wakacji

Gorąco będzie przynajmniej do końca sierpnia (fot. PAP/EPA)

Do Polski zbliża się fala wysokich temperatur. W ostatnich dniach wakacji termometry wskażą nawet 30 stopni Celsjusza. Jednak, jak informują synoptycy, w kraju mogą pojawić się też burze i przelotne opady deszczu.

Szlak na Giewont zamknięty do odwołania

Szlak turystyczny z Wyżniej Kondrackiej Przełęczy na Giewont został po tragicznej burzy zamknięty do odwołania – poinformowały władze Tatrzańskiego...

zobacz więcej

W piątek zachmurzenie umiarkowane, na południu okresami duże. Rano lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Na południu województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego miejscami przelotne opady deszczu i burze.

Od 22 st. nad morzem do 26 na Pomorzu Zachodnim i Kujawach; w obszarach podgórskich ok. 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i w czasie burz porywisty.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, na południu okresami duże i tam można spodziewać się przelotnych opadów deszczu oraz burz. Od 22 st. nad morzem i w obszarach podgórskich do 28 na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty.

W niedzielę i poniedziałek na północnym wschodzie zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze – umiarkowane i duże. Na południu i w zachodniej połowie kraju przelotne opady deszczu i burze. Od 25 st. na krańcach północnych do 32 na południu; jedynie na Podhalu 23-225 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty.

We wtorek i środę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. We wtorek opady na południu oraz na zachodnich krańcach Polski. W środę opady miejscami w województwach: warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim, pomorskim. Od 28 do 32 st.; na Podhalu od 25 st. do 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz do 70km/h.

Zdaniem synoptyków wysokie temperatury utrzymają się co najmniej do końca sierpnia.

źródło:
Zobacz więcej