RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jak człowiek zareaguje na 20-godzinny lot? Będą badania

Zdaniem specjalistów takie długie loty są dla branży ostatnią granicą (fot. REUTERS/Arnd Wiegmann)
Zdaniem specjalistów takie długie loty są dla branży ostatnią granicą (fot. REUTERS/Arnd Wiegmann)

Australijskie linie lotnicze Qantas przeprowadzą kilka lotów testowych z Nowego Jorku i Londynu do Sydney, aby sprawdzić, jak na 20-godzinną podróż reaguje ludzkie ciało. W badaniu będą brać udział tylko pracownicy firmy.

LOT stracił 750 mln zł na uziemieniu awaryjnych boeingów. Producent… „żałuje”

Blisko 200 mln dolarów (750 mln zł) straciły Polskie Linie Lotnicze LOT na uziemieniu boeingów 737 MAX. Na tyle straty wyceniła firma OAG...

zobacz więcej

Do testów wykorzystane zostaną dreamlinery od Boeinga. Na pokład zabiorą 40 pasażerów i członków załogi. W trakcie lotu będą poddawani licznym badaniom lekarskim.

Linie Qantas chcą od 2022 r. uruchomić bezpośrednie połączenia z Sydney do Nowego Jorku i Londynu. Dyrektor generalny firmy Alan Joyce ocenia, że takie długie loty są dla branży ostatnią granicą. Jednak jak podkreśla agencja Bloomberga, wprowadzenie do oferty 20-godzinnych lotów nie jest jeszcze przesądzone.

Quantas nadal nie podjął decyzji ws. zakupu nowych samolotów (Airbusa lub Boeinga), które będą mogły obsługiwać takie połączenia bez konieczności międzylądowania. Nie wiadomo też, jak pasażerowie będą reagować na tak długą podróż.

Joyce wcześniej informował, że linie zastanawiają się nad wyborem Boeingów z serii 777-8X lub Airbusów A350-900ULR i -1000ULR. Podczas wywiadu z Bloombergiem szef linii Quantas zapewnił, że ostatnie problemy Boeinga nie przekreśliły szans amerykańskiego koncernu na otrzymanie kontraktu.

Obecnie najdłuższe połączenie lotnicze zabiera prawie 19 godzin. Tyle trwają loty z USA do Singapuru.źródło:

Zobacz więcej