RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sędzia Arkadiusz Cichocki trafił na OIOM

Sędzia Arkadiusz Cichocki był do marca 2019 r. prezesem Sądu Okręgowego w Gliwicach (fot. arch.PAP/Andrzej Grygiel)
Sędzia Arkadiusz Cichocki był do marca 2019 r. prezesem Sądu Okręgowego w Gliwicach (fot. arch.PAP/Andrzej Grygiel)

Sędzia Arkadiusz Cichocki trafił w środę na OIOM. Potwierdził tę informację w rozmowie z portalem tvp.info, nie chcąc jednak podawać przyczyn. Tego samego dnia sędzia był negatywnym bohaterem tekstu w „Gazecie Wyborczej”.

Sędzia Szmydt złoży zawiadomienie po tekście Onetu: Nie jestem autorem cytowanych słów

- Nigdy nie napisałem na żadnym komunikatorze, ani nie byłem autorem słów „Radzę się spakować i wypierd...ć" ani pod adresem I Prezes SN ani innych...

zobacz więcej

W artykule „Kasa za hejt. Jak ludzie od Ziobry płacili »Emi« za oczernianie sędziów” Wojciecha Czuchnowskiiego, Agnieszki Kublik i Łukasza Woźnickiego opisywano korespondencję Cichockiego z Emilią – kobietą, na którą powołał się Onet.pl, zarzucając byłemu wiceministrowi sprawiedliwości Łukaszowi Piebiakowi aprobowanie działań zmierzających do zdyskredytowania sędziów.

Sędzia Arkadiusz Cichocki był do marca 2019 r. prezesem Sądu Okręgowego w Gliwicach. Podał się do dymisji po tym, jak Emilia opublikowała fotografię, na której widać było nagie, męskie ciało. Zdjęcie podpisała „Sędzia GLIWICE Arkadiusz Cichocki”. Po kilkudziesięciu minutach zostało ono skasowane.

W lipcu na Twitterze Emilia napisała: „Oświadczam, że zamieszczone przeze mnie zdjęcie nagiego mężczyzny z podpisanym imieniem i nazwiskiem sędziego nie było prawdziwe. Przepraszam sędziego Arkadiusza Cichockiego za wszelkie nieprzyjemności i zło, jakie go spotkało przez ten wpis”.

źródło:
Zobacz więcej