„Schetyna martwi się tylko o swoje miejsce w partii”, „konsoliduje wokół siebie lojalnych”

– Przykład Neumanna, Gawłowskiego, Grabarczyka, Kierwińskiego pokazuje, że w PO zasad nie ma. Rządzi lojalność – powiedziała w czwartek w „Gościu Wiadomości” wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska z PiS. – Grzegorz Schetyna się pogubił. Nie potrafi znaleźć odpowiedniej formuły dla swojej partii – ocenił Józef Brynkus z Kukiz’15.

Wicemarszałek Sejmu z ramienia PiS Małgorzata Gosiewska – komentując przedwyborcze decyzje opozycji – stwierdziła, że przykład Neumanna, Gawłowskiego, Grabarczyka, Kierwińskiego pokazuje, że w Platformie Obywatelskiej zasad nie ma.

– Rządzi lojalność. Schetyna konsoliduje wokół siebie lojalnych wiedząc, że przegra wybory, więc chce mieć partię wierną i lojalną na czas kolejnej kadencji bycia w opozycji – powiedziała Małgorzata Gosiewska.

Józef Brynkus z Kukiz’15 uważa, że Grzegorz Schetyna się pogubił. – Nie potrafi znaleźć odpowiedniej formuły dla swojej partii. Bardzo skręca w lewo, aż tak bardzo, że nawet Wiosna, czy Partia Razem są dla niego poważnym zagrożeniem. Nie jest w stanie, posłużę się młodzieżowym sformułowanie, ogarnąć centrum – powiedział polityk.

Dodał, że Koalicja Polska, PSL i Kukiz’15 będą interesy tego centrum reprezentować. – Schetyna tylko i wyłącznie martwi się o swoje miejsce w partii i uznał, że dobrym sposobem będzie skręcenie w lewo – ocenił.źródło:
Zobacz więcej