RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W Pekinie sklonowano pierwszego kota

Firma biotechnologiczna sklonowała pierwszego kota w Chinach (fot. Sinogene Biotechnology)

W pekińskim laboratorium urodził się pierwszy sklonowany kot w Chinach. Do tego procesu naukowcy wykorzystali komórki nieżywego już zwierzęcia. Proces ten zlecił Chińczyk Huang Yu – właściciel innego, nieżywego już kota.

Małpowanie nabiera nowego znaczenia? Chińscy naukowcy sklonowali małpki

W chińskim laboratorium narodziły się małpy sklonowane metodą transferu jądra komórkowego. To ta sama technika, którą wykorzystano przy klonowaniu...

zobacz więcej

Kot brytyjski krótkowłosy urodził się 66 dni po przeniesieniu zarodka do surogatki. Powodzenie firmy biotechnologicznej może udostępnić klonowanie dla ogółu społeczeństwa. Usługa może kosztować 250 tys. juanów, czyli 32 tys. euro.

Chińczyk, który zdecydował się na sklonowanie swego pupila, powiedział chińskim mediom, że jego kot zdechł w styczniu z powodu choroby. Wyznał, że gdyby nie jego nieostrożność i zaniedbanie leczenia, to zwierzę miałoby teraz trzy lata.

– Mój kot zdechł z powodu choroby dróg moczowych. Zdecydowałem się na jego sklonowanie, ponieważ był dla mnie wyjątkowy i niezapomniany – powiedział dziennikowi „Global Times”.

Ten pierwszy sklonowany kot w Chinach urodził się 21 lipca. Firma biotechnologiczna ogłosiła to w tym tygodniu.

źródło:
Zobacz więcej