RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

TVP oczaruje widzów tej jesieni. Zaprezentowano nową ramówkę

„Czar par”, „The Voice of Poland”, „Rolnik szuka żony” i nowe programy kulinarne: „Najgorszy kucharz”, „Teściowe i synowe. Kto tu rządzi?” i „Gotowi do gotowania. Start!” i jeszcze więcej sportu. TVP prezentuje jesienną ramówkę, a w niej wiele zaskakujących nowości i sprawdzonych formatów. Zapraszamy.

Gwiazda serialu „Zniewolona”: Część mojej krwi jest polska

– Moja prababcia jest z Łodzi, dlatego jakaś część mojej krwi jest polska – powiedział w programie „O co chodzi” Aleksiej Jarowienko, aktor...

zobacz więcej

– Kiedy ostatni raz się tutaj spotykaliśmy, pół roku temu, mieliśmy wspaniałe plany – i wszystkie wypaliły, wszystkie nasze propozycje ramówki wiosennej okazały się zwycięskie – powiedział prezes TVP Jacek Kurski.

Teraz czas na jesienną ofertę Telewizji Publicznej. Na antenę TVP2 powróci muzyczny show „The Voice of Poland”. W fotelach trenerskich zasiądą: Margaret, Kamil Bednarek, Michał Szpak oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental.

Kolejną wielką niespodzianką dla widzów ma być powrót kultowego programu „Czar par”. Po 23 latach w nowej, dynamicznej i zaskakującej odsłonie prowadzącymi będą: Maciej Kurzajewski i Izabella Krzan. Przez 12 tygodni będziemy śledzić rywalizację par, które zostaną poddane próbom testującym ich miłość i wiedzę o sobie nawzajem.

Zmagania te oceniać będą: Katarzyna Cichopek z mężem Marcinem Hakielem, Dorota Chotecka i Radosław Pazura.

W niedzielne wieczory na widzów TVP1 czekać będzie Marta Manowska i kolejna odsłona programu rozrywkowego „Rolnik szuka żony”.

teraz odtwarzane
Po 23 latach na antenę TVP2 wraca kultowy program „Czar Par”

Nielsen: TVP Info liderem wzrostu oglądalności wśród głównych kanałów informacyjnych

216,7 tys. widzów wyniosła przeciętna oglądalność kanału TVP Info w czerwcu 2019 r. – wynika z badań oglądalności Nielsena. To wzrost o 40 tys. w...

zobacz więcej

TVP chce zaskoczyć swoich miłośników nowymi, oryginalnymi programami kulinarnymi. To „Najgorszy kucharz”, który poprowadzi Dariusz Kuźniak i Marcin Kuc, „Teściowe i synowe. Kto tu rządzi?” i „Gotowi do gotowania. Start!” z Marzeną Rogalską.

Anna Lucińska i Aleksander Sikora poprowadzą program „Wkręceni w randkę”. A mistrz puenty Radek Brzózka pojawi się w teleturnieju „Gra słów. Krzyżówka”. Nie zabraknie też sprawdzonych pozycji, jak „Koło Fortuny” i „Jaka to melodia?”, których prowadzący zamienili się miejscami.

W listopadzie podczas Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019, którego Telewizja Polska jest organizatorem, emocje sięgną zenitu. Tu gospodarzami będą: Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel.

Nie zabraknie też seriali. Od września kolejne odcinki największych serialowych hitów TVP: „Echo serca”, „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „Korona królów” „Rodzinka.pl”, „O mnie się nie martw”, „Ojciec Mateusz”; to tylko skrót zapowiedzi, które przygotowała Telewizja Publiczna dla swoich widzów.

Tak bogatej oferty sportowej w Telewizji Polskiej jeszcze nie było. Piłka nożna na najwyższym poziomie: zarówno klubowa – Liga Mistrzów, jak i reprezentacyjna – eliminacje EURO 2020 z udziałem naszej kadry oraz inne mecze europejskich potęg.
teraz odtwarzane
Nieoczekiwana zmiana miejsc. Prowadzących „Koło Fortuny” i „Jaka to melodia?”

Już we wrześniu na antenie TVP 1 i TVP Sport mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn, a dwa dni później – Puchar Świata. Do tego mistrzostwa świata koszykarzy z powracającą na tę imprezę po 52 latach przerwy reprezentacją Polski. Na przełomie września i października mistrzostwa świata w lekkiej atletyce. W listopadzie do rywalizacji powrócą skoczkowie narciarscy, z potrójnym mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem na czele. Wszystkie transmisje będą dostępne w kanałach otwartych – TVP1 i TVP Sport.

O swoich widzów zadbał też kanał informacyjny TVP Info. Z najnowocześniejszego studia w Polsce i jednego z najbardziej innowacyjnych w Europie, niemal przez całą dobę dziennikarze relacjonują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

Jesienią na antenie TVP Info pojawią się nowe propozycje programowe. Nie zabraknie również programów znanych i cenionych przez widzów.

W TVP Polonia „Magazyn z Wysp” i „Kierunek Zachód” co tydzień. Nowy magazyn - „Przystanek Zaolzie”. Premiera 25 września o godz. 18.25. Kolejna nowość w piątki - na zmianę z „Magazynem z Ameryki” cykl reportaży o Polakach z USA. Ważne wydarzenia z życia Polaków na Wschodzie co czwartek w „Wilnotece”, w poniedziałki w magazynie „Nad Niemnem” oraz w czwartki w magazynie „Wschód”. Widzowie obejrzą najnowszą serię cyklu podróżniczego „Nela Mała Reporterka” i premierowy cykl „A to polski właśnie”, wyjaśniający młodym widzom zawiłości językowe.

A teraz rzut oka na TVP Historia, które z okazji 80-lecia wybuchu II wojny światowej przypomni o wydarzeniach na frontach i w politycznych salonach, które doprowadziły do rozpętania krwawego światowego konfliktu, w nowym programie Piotra Gursztyna „Wojna Polska 1939. Dzień po dniu”. Konsekwencje II wojny światowej przeanalizują goście premierowego programu „Przystanek historia”.

Portal tvp.info z najwyższym wzrostem oglądalności

Gemius/PBI opublikował badanie dotyczące odsłon na portalach stacji telewizyjnych, które opracował portal wirtualnemedia.pl. Wynika z niego, że w...

zobacz więcej

Z przymrużeniem oka spojrzą na przemiany ustrojowe w Polsce po 1989 r. autorzy nowego cyklu Andrzeja Karczmarczyka „W pół do trzeciej RP”. Filmy dokumentalne w cyklu „Polskie 100 lat” przypomną o najważniejszych wydarzeniach i procesach historycznych w niepodległej Polsce. Jesienią wystartuje nowy portal historia.tvp.pl.

W jesiennej ofercie TVP Seriale pojawią się nowe sezony cenionych produkcji Telewizji Polskiej, takich jak „Ojciec Mateusz”, „Rodzinka.pl”, „Komisarz Alex”, „O mnie się nie martw”, „Echo serca”, „Na dobre i na złe”, „Na sygnale”, „Dziewczyny ze Lwowa”, czy „Wojenne dziewczyny”. W paśmie seriali kultowych – m. in. „Janosik”, „Alternatywy 4”, „U Pana Boga w ogródku”, „Dom” i „07 zgłoś się”.

W TVP Kultura – przeglądy filmów Louisa Malle’a i niemieckiego ekspresjonizmu, relacje z Warszawskiej Jesieni, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Widzów TVP Rozrywka czeka wiele niespodzianek. Na antenie pojawi się nowy serial dokumentalny „Pułapki umysłu”, a także program rozrywkowy „Wkręceni w randkę”. Nie zabraknie znanych i lubianych programów, wśród nich m.in.: „Gwiazdozbiór TVP Rozrywka”, „Kabaret za kulisami” i „Prywatne życie zwierząt”.

W nowości obfituje także jesienna propozycja TVP ABC. Najmłodsi widzowie Telewizji Polskiej będą mogli spędzić czas z nowymi odcinkami przygód „Maszy i niedźwiedzia”, obejrzeć serię „Artur i Minimki”, „44 koty”, „Lassie i przyjaciele” i „Kacperiadę”. Na antenie TVP ABC także serial aktorski „Mister Twister” oraz zupełnie nowe audycje: „Studio ABC”, „Figu-Migu”, „Ugotuj nam bajkę”, czy „Zagadki zwierzogromadki”.

źródło:
Zobacz więcej