„W związku z trudną sytuacją w Tatrach premier Morawiecki uda się na południe Polski”

Ranni przenoszeni do karetki w Zakopanem (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Trzy osoby nie żyją po przejściu gwałtownej burzy nad Tatrami - podała rzeczniczka wojewody małopolskiego, Joanna Paździo. Co najmniej 22 osoby są ranne. „W związku z trudną sytuacją w Tatrach Pan Premier Mateusz Morawiecki uda się na południe Polski” – poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Tragedia w Tatrach. Piorun uderzył w grupę turystów. Kilka osób nie żyje, kilkadziesiąt rannych

TOPR potwierdził informację o czterech ofiarach śmiertelnych w wyniku gwałtownej burzy po polskiej stronie Tatr; to dwoje dzieci i dwie osoby...

zobacz więcej

„Potworna burza w Tatrach. Zakopiańczycy mówią, że od kilkudziesięciu lat nie było takich wyładowań atmosferycznych nad górami. Wielu turystów zostało poszkodowanych. Trwa akcja ratunkowa. Wyrazy współczucia dla wszystkich dotkniętych kataklizmem” - napisał prezydent Andrzejk Duda na Twitterze.

Sytuacja jest dramatyczna. Jak poinformował naczelnik TOPR Jan Krzysztof, kilka osób nie przeżyło wyładowań elektrycznych. Rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo potwierdziła na Twitterze, że w wyniku burz nie żyją trzy osoby. Radio RMF FM podało wcześniej, że wśród ofiar jest 13-letni chłopiec. Dziecko zmarło po kilkuminutowej reanimacji. Kinga Czerwińska, zastępca rzecznika prasowego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego powiedziała w TVP Info, że ranne zostały co najmniej 22 osoby.

Akcja ratownicza trwa między innymi na Giewoncie. – Cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego biorą udział w akcji ratunkowej w Tatrach, gdzie piorun śmiertelnie raził kilka osób, a kilkanaście zostało rannych. Pierwszy śmigłowiec z bazy LPR w Krakowie wylądował na Polanie Kondratowej położonej pod Giewontem – powiedziała Kinga Czerwińska.
Tragedia w Tatrach. Piorun uderzył w grupę turystów. Kilka osób nie żyje, kilkanaście rannych

źródło:

Zobacz więcej