W Zakopanem zamiast zabawy – modlitwa

Organizatorzy i uczestnicy imprez modlą się za ofiary oraz poszkodowanych w wyniku porażenia piorunem (fot. PAP/Grzegorz Momot)

W związku z tragedią w Tatrach wszystkie czwartkowe wydarzenia w ramach 51. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich zostają odwołane. O decyzji poinformował burmistrz miasta Zakopane Leszek Dorula. W wyniku porażenia piorunem w okolicy Giewontu zginęło kilka osób, a ranne zostały co najmniej 22 osoby.

Tragedia w Tatrach. Piorun uderzył w grupę turystów. Kilka osób nie żyje, kilkadziesiąt rannych

TOPR potwierdził informację o czterech ofiarach śmiertelnych w wyniku gwałtownej burzy po polskiej stronie Tatr; to dwoje dzieci i dwie osoby...

zobacz więcej

Jak podało miasto w oficjalnym komunikacie, organizatorzy i publiczność zaplanowanej Gali Jubileuszowej 100-lecia Związku Podhalan „uczczą pamięć tragicznie zmarłych oraz odmówią modlitwę za wszystkich poszkodowanych”. Gala jak i wieczorna impreza zostały odwołane.

Ponadto, „w intencji ofiar i o zdrowie dla poszkodowanych” w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach o godz. 19.00 zostanie odprawiona msza święta. Następnie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zamiast zaplanowanego bicia rekordu w tańcu zbójnickim odbyła się zbiórka na Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.

źródło:
Zobacz więcej