Sędzia Szmydt złoży zawiadomienie po tekście Onetu: Nie jestem autorem cytowanych słów

Sędzia Tomasz Szmydt wydał oświadczenie (fot. arch.PAP/Artur Reszko0

- Nigdy nie napisałem na żadnym komunikatorze, ani nie byłem autorem słów „Radzę się spakować i wypierd...ć" ani pod adresem I Prezes SN ani innych osób. Nie wyrażałem też aprobaty żadnymi słowami odnośnie tego typu wpisów – pisze w oświadczeniu przesłanym portalowi tvp.info Tomasz Szmydt z biura prawnego Krajowej Rady Sądownictwa. Sędzia zapowiada również podjęcie kroków prawnych wobec autora publikacji.

Emilia była szantażowana przez antypisowskich sędziów? Jeden z nich potwierdził autentyczność rozmowy

„Pytali, czy Pani nie chciałaby pójść na współpracę w zamian za ugodowe rozwiązanie” – to fragment treści rozmowy miał prowadzić sędzia Paweł...

zobacz więcej

W artykule Onetu pt. „Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości, cz. 3.” opisującym aktywność jednej z użytkowniczek Twittera @MalaEmiM, zarzucono sędziemu posługiwanie się w prywatnej rozmowie wulgaryzmami wobec prof. Małgorzaty Gersdorf.

„Tomasz Szmydt, sędzia stołecznego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego pracujący wówczas w Ministerstwie Sprawiedliwości (później został szefem Biura Prawnego Krajowej Rady Sądownictwa), zamieścił na grupie »Kasta« zdjęcie I Prezes Sądu Najwyższego i napisał: Radzę się spakować, pożegnać i wypier....ć!!!” – napisała dziennikarka Onetu Magdalena Gałczyńska.

W odpowiedzi sędzia Tomasz Szmydt wydał oświadczenie, które publikujemy w całości:

„Oświadczam, że informacje przedstawione przez Redakcję Onet, który został opublikowany w dniu dzisiejszym zawierają nieprawdę. Nigdy nie napisałem na żadnym komunikatorze, ani nie byłem autorem słów »Radzę się spakować i wypierd...ć« ani pod adresem I Prezes SN ani innych osób. Nie wyrażałem też aprobaty żadnymi słowami odnośnie tego typu wpisów. Wobec autora ww publikacji zostanie w związku z tym złożone zawiadomienie w trybie art. 212 kk oraz podjęte zostaną kroki prawne w trybie powództwa cywilnego w związku z naruszeniem mojego dobrego imienia przez Redakcję Onet.

Tomasz Szmydt”

źródło:
Zobacz więcej