RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Żołnierz WOT zatrzymał pijaną kobietę kierującą autem

Kobieta uszkodziła trzy samochody, ranna została jedna osoba (fot. Shutterstock/Marian Weyo)

Żołnierz 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zatrzymał pijaną kobietę, która kierowała autem w Dębicy. Kobieta uszkodziła trzy samochody, ranna została jedna osoba.

Pijany „pancerny” jeździł nocą czołgiem po ulicach

Policjanci zatrzymali 49-latka, który kierował w centrum Pajęczna (woj. łódzkie) czołgiem T-55. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Za jazdę po...

zobacz więcej

Jak powiedział rzecznik prasowy podkarpackiej brygady por. Witold Sura, do zatrzymania doszło na jednej z ulic w Dębicy.

– Kierująca, będąc pod wpływem alkoholu, urządziła sobie alkoholowy rajd. Po krótkim pościgu sprawczyni została zatrzymana przez żołnierza naszej brygady, z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy – dodał.

Jak relacjonował żołnierz, który zatrzymał kobietę, kiedy zobaczył, że samochód demoluje wszystko na swojej drodze pobiegł za nim. – Udało mi się go zatrzymać na ulicy Tuwima. Kobieta kierująca osobową mazdą była kompletnie pijana. Zadzwoniłem pod numer 112 i wezwałem policję – powiedział.

Żołnierz dodał, że całe zajście wyglądało „jak w dobrze wyreżyserowanym filmie”. Kobieta uszkodziła w sumie trzy samochody, ranna została też jedna osoba, która siedziała w aucie, które uszkodziła kobieta.

Sura podkreślił, że postawa żołnierza jest godna naśladowania. – Pokazał, że hasło przewodnie Wojsk Obrony Terytorialnej »Zawsze gotowi, zawsze blisko« jest przez wojskowych naszej brygady realizowane codziennie. A pomoc społeczeństwu i dbałość o ich bezpieczeństwo jest jednym z celów i misji naszej formacji – przypomniał rzecznik.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. Pług powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku.

źródło:

Zobacz więcej