Poseł PSL: Niech Lubnauer martwi się o swoje strachy

Marek Sawicki, Katarzyna Lubnauer (fot. arch. PAP/Leszek Szymański/Jakub Kamiński)

Niech szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer zajmie się swoimi „strachami” i nie martwi się o „strachy” PSL – powiedział Marek Sawicki z PSL, odnosząc się do słów Lubnauer o udziale ludowców w tzw. pakcie senackim. Podkreślił jednocześnie, że relacje KO i PSL „są świetne”.

Stanowcza reakcja Elewarru po słowach Marka Sawickiego: Podał nieprawdziwe informacje

– Pół roku temu zakończyła się ostatnia sprawa osób oskarżonych o cokolwiek w Elewarrze, pełnym uniewinnieniem – mówił na początku sierpnia w TVP...

zobacz więcej

Lubnauer pytana w radiowej Trójce o tzw. „pakt senacki” – porozumienie opozycji ws. wyborów do Senatu, powiedziała, że odnosi wrażenie, iż przedstawiciele PSL „strasznie” boją się słowa „pakt”.

Jak mówiła, pakt senacki to porozumienie, które zakłada, że w okręgach, w których do Senatu będą wystawieni przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, swoich kandydatów nie wystawi PSL. Analogicznie, w okręgach, w których swoich kandydatów wystawi PSL, nie będą kandydować przedstawiciele KO.

– To porozumienie staje się faktem. Nie będzie bratobójczej wojny. Będzie możliwość głosowania na jednego przedstawiciela opozycji – tłumaczyła Lubnauer.

Pod koniec lipca lewica zaproponowała tzw. pakt senacki, który zakłada, że opozycyjne partie nie będą wystawiały przeciwko sobie kandydatów w wyborach do Senatu. W poniedziałek sekretarz generalny PO Robert Tyszkiewicz zapewnił dziennikarzy, że Koalicja Obywatelska, lewica i PSL wypracowały porozumienie w wyborach do Senatu, jednak pozostało kilka okręgów, co do których prowadzone są jeszcze rozmowy.

Sawicki pytany o relacje Polskiego Stronnictwa Ludowego i Koalicji Obywatelskiej, odpowiedział, że są one „świetne”. – Porozumiewamy się na poziomie regionów, województw i nie ma z tym żadnego problemu – zapewnił.

Odnosząc się do słów przewodniczącej Nowoczesnej na temat reakcji PSL na „pakt senacki”, poseł PSL powiedział: „Niech pani Lubnauer zajmie się swoimi strachami i nie martwi się o strachy PSL”.

W odpowiedzi na pytanie, kiedy będą gotowe listy kandydatów PSL do Senatu, Sawicki powiedział, że „większość kandydatów jest już przygotowana”.

źródło:
Zobacz więcej