Pobili 14-latka, ukradli plecak i rower. Staną przed sądem dla nieletnich

Do zajścia doszło przed weekendem w jednym z gorzowskich parków (fot. Lubuska Policja)

Gorzowscy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków. Jeden z nich zabrał pobił 14-latka, wcześniej zabrał jego plecak. Drugi zabrał pobitemu rower. Obaj sprawcy staną teraz przed sądem dla nieletnich – poinformowała Marzena Śpiewak z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Syn Adama Bodnara groził nożem rówieśnikom. „Żądał wydania 10 zł”

14-letni syn Adama Bodnara dokonał wraz z dwoma kolegami – jednym starszym i drugim młodszym – trzech rozbojów w pobliżu szkoły, do której...

zobacz więcej

Do zajścia doszło przed weekendem w jednym z gorzowskich parków. Pokrzywdzony chłopak był tam w skateparku. W pewnym momencie zauważył, że jeden z kilku przechodzących obok młodych ludzi trzyma w rękach jego plecak. Chłopak wsiadł na rower i dogonił grupkę.

– Kiedy upomniał się o swój plecak, został zaatakowany przez jednego z nich. Młody napastnik uderzał i kopał go nawet wtedy, gdy ten upadł na ziemię. Pokrzywdzonemu zabrany został nie tylko plecak, w którym znajdował się telefon i dokumenty, ale również rower – zrelacjonowała Śpiewak.

Po otrzymaniu zgłoszenia kryminalni na miejscu zdarzenia zatrzymali nieletnich podejrzanych o złamanie prawa. To dwaj mieszkańcy Gorzowa w wieku 15 i 16 lat.

– Jeden z nich niebawem trafi do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, gdyż to nie jest jego pierwszy wybryk. Sprawą obu nieletnich zajmie się teraz sąd dla nieletnich, który zdecyduje o ich dalszym losie – zapowiedziała Śpiewak.

źródło:

Zobacz więcej