Fałszywe konta abp. Jędraszewskiego w sieci. „Nie ma żadnego prywatnego profilu”

Oświadczenie Archidiecezji Krakowskiej ws. abp. Jędraszewskiego (fot. arch. PAP/Jacek Bednarczyk)

„Prosimy o niepublikowanie oraz niepowielanie fałszywych informacji na temat rzekomych słów Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego” – czytamy w przesłanym KAI oświadczeniu Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej. Oświadczenie wydane zostało w związku z licznymi fałszywymi informacjami dotyczącymi metropolity krakowskiego, pojawiającymi się i rozpowszechnianymi w mediach społecznościowych.

„Przypomina to początki ZSRR”. Episkopat Ukrainy solidarny z abp. Jędraszewskim

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy biskup Bronisław Bernacki wyraził listownie poparcie dla metropolity krakowskiego abp. Marka...

zobacz więcej

Jak czytamy w komunikacie, abp Marek Jędraszewski „nie ma prywatnego profilu w żadnym medium społecznościowym ani innym w internecie”.

„Żadna osoba prywatna ani instytucja poza Kurią Metropolitalną w Krakowie i Biurem Prasowym Archidiecezji Krakowskiej nie jest upoważniona przez Metropolitę Krakowskiego do publikowania jako źródło oświadczeń, listów, apeli, wystąpień i opinii w Jego imieniu, a tym bardziej do przedstawiania ich jako słów Księdza Metropolity” – napisano.

Na koniec stwierdzono też, że wszelkie pojawiające się w przestrzeni medialnej strony nazwane „Abp Marek Jędraszewski” i podobne, „powstały oraz publikują treści bez wiedzy i zgody Metropolity Krakowskiego”.

„Prosimy o niepublikowanie oraz niepowielanie fałszywych informacji na temat rzekomych słów Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego” – zaapelowano.

źródło:
Zobacz więcej