RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Drony ostrzegają przed krokodylami i rekinami

Drony wyposażone są też w sprzęty do pomocy tonącym (fot. Shutterstock/Michael Bogner)

Wykorzystujące sztuczną inteligencję drony ostrzegają plażowiczów w australijskim stanie Queensland przed bliskością krokodyli czy rekinów. Wyposażone są też w sprzęty do pomocy tonącym – podało BBC.

Prezent od Fidela Castro dla sowieckiego kosmonauty pogryzł mężczyznę w Szwecji

Szwedzka policja wszczęła śledztwo w związku z ugryzieniem 80-letniego mężczyzny przez krokodyla w Skansenie w Sztokholmie. Na terenie tego muzeum...

zobacz więcej

Stworzone przez firmę Little Ripper we współpracy z Uniwersytetem Technologii w Sydney jednostki potrafią rozpoznawać 16 rodzajów morskiej fauny, a także surferów, łodzie wiosłowe, namioty plażowe i inne obiekty. System identyfikacji ma skuteczność ok. 93 proc. i korzysta z technologii chmurowej Amazon Web Services (AWS).

Drony wyposażone są w syreny, głośniki ostrzegawcze i urządzenia wypornościowe, które mogą zostać zrzucone, by pomóc pływakom w niebezpieczeństwie.

– Władze Queensland przyszły do nas z wyzwaniem, pytając, czy możemy opracować dla nich metodę wykrywania krokodyli. Jako że to podstępni goście, lubujący się w ciemnych i mulistych wodach – zgodziliśmy się – przyznał w wywiadzie dla serwisu ZDNet współzałożyciel Little Ripper, Paul Scully–Power.

źródło:

Zobacz więcej