Komisja śledcza ds. VAT. 26 sierpnia przedstawienie projektu raportu końcowego

Komisja śledcza ds. VAT została powołana na początku lipca 2018 roku (fot. Sejm)

„Na poniedziałek 26 sierpnia zwołałem posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. VAT, na którym przedstawię projekt raportu końcowego komisji” – poinformował przewodniczący komisji Marcin Horała na Twitterze.

Na zwołanej później w Sejmie konferencji prasowej Horała powiedział, że „prawdopodobnie za około dwa tygodnie będzie kolejne posiedzenie, żeby dać czas posłom na spokojne przeanalizowanie projektu, zgłoszenie poprawek”. – I wtedy komisja go uchwali, kończąc tym samym pracę – wskazał.

Na początku lipca podczas konferencji prasowej w Sejmie Horała poinformował, że komisja na zamkniętym posiedzeniu podjęła decyzję w sprawie dalszego harmonogramu prac. Podkreślił, że muszą się one zakończyć w tej kadencji.

– Ponieważ trzeba się liczyć z ewentualnością, że wrześniowe posiedzenie Sejmu będzie ostatnim w tej kadencji, więc komisja końcowy raport musi przyjąć w początkach września. Musi on więc być przedstawiony do wiadomości posłów, aby mogli zgłosić poprawki około 20-25 sierpnia. Przewodniczący komisji potrzebuje około miesiąc na ostateczne prace nad raportem – mówił wówczas Horała.

Na początku sierpnia wiceprzewodniczący komisji Kazimierz Smoliński (PiS) powiedział PAP, że komisja ma "mnóstwo" materiału, "bo mamy za sobą 315 godzin przesłuchań, zeznania 67 świadków".

Komisja śledcza ds. VAT została powołana na początku lipca 2018 roku. Ma zbadać i ocenić prawidłowość działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualne zaniedbania w tym zakresie. Badała okres od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.
Horała: Raport komisji VAT może być przedstawiony na początku września

źródło:

Zobacz więcej