„Samodzielne rządy PiS”. Sondaż do Sejmu

Z sondażu wynika, że PiS ma wciąż wysokie poparcie (fot. REUTERS/Kacper Pempel)

Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości utrzymuje się na wysokim poziomie; gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyłaby samodzielną większość – wynika z badania na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.

Sondaż ws. Grzegorza Schetyny. Większość twierdzi, że powinien odejść

Grzegorz Schetyna powinien zrezygnować z bycia twarzą Koalicji Obywatelskiej – takie zdanie wyraziło 58 proc. badanych w sondażu pracowni Instytutu...

zobacz więcej

Jak wynika z sondażu, na PiS – wspierane przez Solidarną Polskę i Porozumienie – swój głos zdecydowało się oddać 45 proc. badanych. Jak zaznacza portal, daje to po raz kolejny samodzielne rządy dla obecnej partii rządzącej.

Na drugim miejscu z wynikiem 27 proc. znalazła się Koalicja Obywatelska, w skład której wchodzi Platforma Obywatelska i Nowoczesna, Zieloni i Inicjatywa Polska. Kolejne miejsce przypada Lewicy, na którą zamierza zagłosować 10 proc. ankietowanych.

Do Sejmu – jak wynika z badania – weszłaby również Koalicja Polska PSL i Kukiz'15 z poparciem na poziomie 6 proc.

Jak podaje WP, chęć udziału w wyborach w tę niedzielę zadeklarowało 49 proc. respondentów. 26 proc. nie wzięłoby udziału w głosowaniu, a 25 proc. odpowiedziało „nie wiem”.

Badanie zostało przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska liczyła 1036 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura została dobrana według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Badanie wykonano metodą CAWI w dniach od 16 do 20 sierpnia 2019 r. – wskazano.

źródło:
Zobacz więcej