RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Służby odnalazły ciało Woźniaka-Staraka

Potwierdziły się najgorsze obawy, wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione – poinformował wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński. Informację o zgonie Woźniaka-Staraka potwierdziła Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

„Alarm!”: Przed zaginięciem Woźniak-Starak odesłał swoich ochroniarzy

Od niedzielnego poranka trwają poszukiwania producenta filmowego i celebryty Piotra Woźniaka-Staraka. Mężczyzna podczas ostrego zakrętu motorówką...

zobacz więcej

Poszukiwania producenta filmowego, który zaginął, pływając po mazurskim jeziorze Kisajno, trwały od niedzieli.

W czwartek rano grupa płetwonurków, biorąca udział w poszukiwaniach na jeziorze Kisajno, zlokalizowała i wyłowiła ciało prawdopodobnie zaginionego i poszukiwanego od niedzieli mężczyzny – poinformowała warmińsko-mazurska policja.

Jak powiedziała Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, na miejscu będą wykonywane czynności procesowe z udziałem policyjnych techników kryminalistycznych i prokuratora. Policja nie udziela bliższych informacji w tej sprawie.

Jak podał w komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, po przeprowadzeniu oględzin zewnętrznych na zlecenie prokuratury zostanie przeprowadzona sekcja zwłok w specjalistycznym Zakładzie Medycyny Sądowej.

Z soboty na niedzielę nad ranem na Kisajnie odnaleziono dryfującą motorówkę, na pokładzie której nikogo nie było. Po wszczęciu poszukiwań osób, które płynęły motorówką, natrafiono na brzegu na 27-letnią kobietę. Z jej relacji wynikało, że płynęła łodzią z 39-letnim mężczyzną i podczas manewru skręcania obydwoje wypadli do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu.

Od niedzieli powierzchnię, dno i brzegi jeziora przeszukiwali m.in. policyjni wodniacy, straż pożarna, ratownicy MOPR i WOPR z Gdyni – wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, w tym sonary i robota do prac pod wodą. W akcji bierze także udział m.in Grupa Specjalna Płetwonurków RP.

Od początku akcji policja deklarowała, że poszukiwania na Kisajnie będą prowadzone do skutku.

W poniedziałek prokuratura potwierdziła, że osobą poszukiwaną jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak.

źródło:
Zobacz więcej