Dwóch amerykańskich pracowników wojskowych zabitych podczas ostrzału

Od początku inwazji USA na Afganistan w 2001 roku zginęło ponad 2400 amerykańskich pracowników wojskowych (ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE) (fot. John Moore/Getty Images)

Dwóch amerykańskich pracowników wojskowych zginęło w Afganistanie podczas starcia zbrojnego – poinformowała w komunikacie dowodzona przez NATO misja Resolute Suport.

Zamach na przyjęciu weselnym. Są dziesiątki ofiar śmiertelnych

Działająca w Afganistanie filia dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) przyznała się w niedzielę do przeprowadzenia ataku samobójczego...

zobacz więcej

Nie podano szczegółów wydarzenia, w trakcie którego Amerykanie zginęli. Wiadomo tylko, że doszło do ostrzału i poinformowano, że nazwiska zmarłych zostaną podane do wiadomości w ciągu 24 godzin po tym, jak o śmierci poinformowane zostaną rodziny żołnierzy.

Od początku inwazji USA na Afganistan w 2001 r. zginęło ponad 2,4 tys. amerykańskich pracowników wojskowych. Od początku tego roku śmierć na afgańskich terenach poniosło 14 żołnierzy USA.

Stany Zjednoczone formalnie zakończyły misję bojową w Afganistanie w 2014 r., nadal jednak zapewniają szerokie wsparcie powietrzne i szkoleniowe lokalnym siłom walczącym zarówno z talibami, jak i grupami Państwa Islamskiego.

USA i talibowe obecnie są w trakcie negocjacji w sprawie wycofania amerykańskich żołnierzy z Afganistanu. Kontyngent USA w tym kraju liczy 14 tys. żołnierzy.

źródło:

Zobacz więcej