Zaatakował kobietę na klatce schodowej. Policja prosi o pomoc

Opublikowano portret pamięciowy sprawcy (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka/policja.pl)

Policja opublikowała portret pamięciowy mężczyzny, który napadł na kobietę na warszawskiej Ochocie. Sprawca miał dopuścić się „innej czynności seksualnej”. Ofierze udało się jednak uwolnić. Funkcjonariusze proszą o pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzny.

Molestował 12-latkę. Policja publikuje portret pamięciowy napastnika

Jest portret pamięciowy sprawcy seksualnej napaści na 12-latkę w Garczynie koło Kościerzyny. Napastnik zaatakował dziewczynkę na leśnej drodze,...

zobacz więcej

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji nr III w Warszawie pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo w sprawie „wymuszenia innej czynności seksualnej” na kobiecie; do zdarzenia doszło 9 sierpnia br. ok. godz. 19.00 na klatce schodowej bloku przy ulicy Korotyńskiego.

Funkcjonariusze opublikowali portret pamięciowy mężczyzny. Sprawca jest w wieku około 35 lat, ma ok. 180 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, ciemne włosy, wyraziste kości jarzmowe oraz linie szczęki. Ubrany był w krótkie spodnie jeansowe, koszulę z krótkim rękawem, na głowie miał czapkę z daszkiem koloru czerwonego.

Jeśli ktoś rozpoznaje mężczyznę powinien skontaktować się z policją pod numerami telefonów (22) 603-93-50 lub (22) 603-93-51. Informacje można również przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl.

Na Ochocie pojawiły się plakaty, na których widnieją ostrzeżenia przed gwałcicielem. „Napadł na dziewczynę w biały dzień. Wszedł za nią do klatki schodowej, po czym próbował ją zgwałcić. Na szczęście się obroniła. Proszę zachować czujność, szczególnie, kiedy ktoś za tobą idzie lub wygląda podejrzanie (ciemne okulary, czapka z daszkiem, kaptur). Proszę reagować na krzyki!” – czytamy.

źródło:
Zobacz więcej