RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Eugeniusz Kłopotek nie wystartuje z PSL w wyborach. Kończy z polityką

Kłopotek miał wystartować z drugiego miejsca na liście w okręgu Gdynia-Słupsk-Chojnice, by wspierać tamtejszą „jedynkę” Marka Biernackiego (fot. arch. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Poseł Eugeniusz Kłopotek nie wystartuje w wyborach parlamentarnych; potwierdził to w rozmowie z portalem tvp.info. Wieloletni polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego miał znaleźć się na listach Koalicji Polskiej, ale postanowił zaprotestować z powodu przesunięcia na drugie miejsce na liście w okręgu toruńskim posła Zbigniewa Sosnowskiego, szefa regionalnych struktur PSL. Obiecaną Sosnowskiemu „jedynkę” dostał tam Paweł Szramka z Kukiz’15.

Rzecznik PSL nie dostanie obiecanej „jedynki”

Rzecznik PSL Jakub Stefaniak, który miał być „jedynką” z listy PSL-Koalicja Polska w okręgu podwarszawskim, będzie musiał ustąpić miejsca...

zobacz więcej

8 sierpnia liderzy Kukiz'15 Paweł Kukiz i PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podpisali porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Kandydaci Kukiz'15 wystartują z list komitetu PSL-Koalicja Polska.

– Nie zgadzam się na takie traktowanie Zbigniewa Sosnowskiego, naszego regionalnego prezesa i posła czterech kadencji, który dowiedział się o zmianie „za pięć dwunasta” – zaznaczył w rozmowie z portalem tvp.info Eugeniusz Kłopotek.

Na znak protestu on i jego żona zrezygnowali ze startu w wyborach do Sejmu. Kłopotek miał wystartować z drugiego miejsca na liście w okręgu Gdynia-Słupsk-Chojnice – skąd pochodzi – gdzie wspierać miał tamtejszą „jedynkę”, Marka Biernackiego.

Z kolei żona posła, Agnieszka Kłopotek, radna sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, miała wystartować z drugiego miejsca w Bydgoszczy.

W rozmowie z portalem tvp.info Eugeniusz Kłopotek przyznał, że nie miał nic przeciwko wspólnemu startowi PSL z ugrupowaniem Kukiz’15. Podkreślił jednak, że „nie może być tak, że na życzenie Pawła Kukiza w ostatniej chwili zabiera się regionalnemu prezesowi PSL pierwsze miejsce”, w dodatku – bez konsultacji z samym zainteresowanym.

Jednocześnie Eugeniusz Kłopotek zapowiedział, że wycofuje się z polityki. – Do wyborów nie będę komentował bieżących wydarzeń politycznych. Wypowiem się wyłącznie w swojej sprawie – dodał.

źródło:
Zobacz więcej