RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Byli wyzyskiwani jako nielegalni pracownicy”. Cios w gangi przemycające obcokrajowców

Poszukiwania gangów przemycających ludzi odbywają się w całym Berlinie i okolicy (fot. REUTERS/Hannibal Hanschke)

Od rana w Berlinie, Brandenburgii i Saksonii Anhalt trwa akcja skierowana przeciwko gangom przemycającym ludzi. W akcji udział bierze policja, funkcjonariusze celni oraz policja federalna. Prokuratura podejrzewa, że gang przemycał na zachód ludzi, którzy następnie byli wyzyskiwani jako nielegalni pracownicy.

Statek Open Arms z migrantami przyjęty do portu na Lampedusie

Po 19 dniach kryzysu, statek organizacji pozarządowej Open Arms został wpuszczony do portu na włoskiej wyspie Lampedusa. Pokład opuściło ostatnich...

zobacz więcej

Prokuratura Generalna w Berlinie potwierdziła, że ponad 2 tys. funkcjonariuszy od rana przeszukuje około 100 mieszkań, biur i innych obiektów należących do osób podejrzewanych o przemyt ludzi. Jak poinformował rzecznik prasowy Głównego Urzędu Celnego w Berlinie, Michael Kulus, akcja będzie trwać przez wiele godzin.

– Poszukiwania odbywają się w całym Berlinie i okolicy. Funkcjonariusze przeszukują także liczne place budowy – powiedział Kulus. Prokuratura ze względu na dobro śledztwa na razie nie podaje więcej szczegółów. Wiadomo jedynie, że członkami gangu są obywatele różnych narodowości.

źródło:
Zobacz więcej