RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ziobro o sprawie byłego wiceministra MS: Nie będę tolerował tego rodzaju zachowań

Portal Onet.pl opisał kontakt, jaki w mediach społecznościowych wiceminister utrzymywał z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów (fot. arch. PAP/A. Grygiel)

Jak tylko dowiedziałem się o możliwym naruszeniu standardów przez sędziów zatrudnionych w Ministerstwie Sprawiedliwości, natychmiast podjąłem decyzję o ich zwolnieniu. Nie będę tolerował tego rodzaju zachowań – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując sprawę byłego wiceministra Łukasza Piebiaka.

Rzecznik dyscyplinarny sędziów: To nieprawda, że mój urząd „stoi za hejtem”

To nieprawda, jakoby urząd rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych „stał za hejtem” rozumianym jako deprecjonowanie sędziów w mediach...

zobacz więcej

–Jeżeli pojawią się w przyszłości inne osoby, które byłyby zamieszane w ten proceder niezależnie, z której będą strony będę działał równie stanowczo, czyli odwołanie z ministerstwa, postępowanie dyscyplinarne, jeśli są ku temu przesłanki też oczywiście postępowanie karne – mówił w TVP Info Zbigniew Ziobro.

W poniedziałek portal Onet.pl opisał kontakt, jaki w mediach społecznościowych wiceminister Piebiak utrzymywał z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia prof. Krystiana Markiewicza. Działania Emilii miały polegać na anonimowym rozsyłaniu, m.in. do mediów i sędziów, materiałów, które miały służyć kompromitowaniu sędziów. Miało to się odbywać za wiedzą wiceministra Piebiaka.

Po tych informacjach Piebiak poinformował w oświadczeniu przesłanym PAP, że podał się do dymisji. Piebiak poinformował również, że złoży pozew przeciwko redakcji Onet.pl, która – jak dodał – „rozpowszechnia pomówienia” na jego temat „oparte na relacjach niewiarygodnej osoby”.

źródło:

Zobacz więcej