Pereira o walce PO z hejtem: To jakby diler walczył z używaniem narkotyków

– Postawienie przez PO na walkę z hejtem to trochę tak, jakby właściciel kebabu walczył z otyłością albo diler walczył z używaniem narkotyków. Największy hejt w ostatnich latach był po stronie PO, która sama nazwała się totalną opozycją – powiedział w szef portalu tvp.info Samuel Pereira; wskazał na posła Krzysztofa Brejzę i Klaudię Jachirę, która znalazła się na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej.

„Poseł Krzysztof Brejza stał za zorganizowaną grupą hejterów. Wzywam go do dymisji”

Poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza, syn prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy, stał za zorganizowaną grupą hejterów. To on wymyślił...

zobacz więcej

Ireneusz Stachowiak, szef struktur Solidarnej Polski w woj. kujawsko-pomorskim, powiedział w TVP Info, że poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza, syn prezydenta Inowrocławia, „stał za zorganizowaną grupą hejterów”.

– To on wymyślił wydział propagandy w inowrocławskim ratuszu. Jest pomysłodawcą farmy trolli – powiedział Stachowiak i wezwał Brejzę do dymisji.

Pytany o problem hejtu w polityce szef portalu tvp.info Samuel Pereira zauważył, że poseł Brejza jest bardzo aktywny w internecie. – Pisze bardzo często agresywne, krytyczne, a nawet obraźliwe wpisy w stosunku do nielubianych polityków, dziennikarzy – powiedział Samuel Pereira. – Tym radykalizmem chciał zdobyć miejsce na listach do Sejmu, co mu się nie udało – zauważył.

Samuel Pereira odniósł się też do ataków Brejzy na dziennikarzy TVP. – To jest strach i próba selekcjonowania dziennikarzy na lepszych i gorszych – ocenił.

– PO uznaje, że dziennikarze są tylko wtedy godni szacunku i uwagi, kiedy ich bronią, kiedy wchodzą w strategię podwójnych standardów. Telewizja Polska stała się dla PO wrogiem tylko dlatego, że pojawiły się trudne pytania, do których oni przez osiem lat się nie przyzwyczaili – mówi Samuel Pereira.

źródło:
Zobacz więcej