Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Irlandzki sąd zablokował strajk pilotów Ryanaira

Związkowcy domagają się podwyższenia pensji (fot. REUTERS/Wolfgang Rattay)

Irlandzki Wysoki Trybunał zablokował planowany na czwartek i piątek strajk pilotów taniej linii lotniczej Ryanair. Sprawa dotyczy 180 pilotów zrzeszonych w związku zawodowym pilotów linii lotniczych IALPA. Mieli oni dołączyć do protestu brytyjskich pilotów, których akcja może również zostać wstrzymana przez sąd w Londynie.

Kolejni piloci Ryanaira szykują strajk. „Fiasko negocjacji”

Irlandzcy piloci tanich linii lotniczych Ryanair zapowiedzieli na przyszły tydzień 48-godzinny strajk – poinformowały władze zrzeszającego ich...

zobacz więcej

Według linii lotniczej związkowcy IALP-y, który z kolei należy do organizacji Forsa, podnosili, że organizacja zapowiedziała strajk, zanim doszło do zakończenia negocjacji pomiędzy linia lotniczą a Forsą.

W związku z tym stanowiłoby to naruszenie podpisanej w 2018 r. umowy między Ryanairem a Forsą.

Przedstawiciele linii lotniczej powiedzieli, że decyzję sądu z ulgą przyjęły tysiące irlandzkich pasażerów. Ryanair wezwał też związkowców do wznowienia mediacji.

Związkowcy domagają się podwyższenia pensji.

W środę rozpoczął się pięciodniowy strajk personelu pokładowego Ryanaira w Portugalii. Zdaniem linii nie wpłynie to na terminy lotów, bo zgodnie z decyzją sadu pracownicy muszą zapewnić pasażerom minimalny poziom usług.

Hiszpańscy pracownicy przewoźnika zapowiedzieli z kolei 10-dniowy strajk we wrześniu.

źródło:

Zobacz więcej