Gawłowski bez poparcia Koalicji Obywatelskiej? Przedstawiciele KO odpowiadają wymijająco

Były sekretarz PO i wiceminister środowiska w rządach Tuska oraz Kopacz jest oskarżony o korupcję (fot. arch. PAP/Marcin Bielecki)

W wyborach do senatu z okręgu Koszalin Stanisław Gawłowski wystartuje bez poparcia Koalicji Obywatelskiej – poinformował dziennikarz Radia Zet. Były sekretarz PO – zrezygnował z funkcji na czas śledztwa – jest oskarżony o korupcję i przyjmowanie wysokich łapówek. Lider zachodniopomorskich struktur partii na pytanie o poparcie dla Gawłowskiego odpowiada wymijająco.

Dziennikarz Radia Zet Miłosz Gocłowski poinformował na Twitterze, że oskarżony w aferze korupcyjnej poseł PO startuje bez poparcia Koalicji Obywatelskiej.

Pytany o decyzję co do kandydata z okręgu koszalińskiego lider zachodniopomorskich struktur PO Arkadiusz Marchewka oświadczył, że „trwają w tej sprawie rozmowy, m. in. z koalicjantami” i w zależności od ich wyniku sprawa ma się wyjaśnić „ciągu kilku dni”.

Poseł z zarzutami na listach PO. Gawłowski z mocnym poparciem partii

Stanisław Gawłowski z Platformy Obywatelskiej - mimo zarzutów, które na nim ciążą - może wziąć udział w jesiennych wyborach parlamentarnych. Na...

zobacz więcej

– Będziemy szukać najlepszego wariantu po to, żeby te wybory wygrać i zdobyć tam mandat senatorski. Na pewno będziemy wspierać takich kandydatów, którzy będą nam gwarantować jak najwyższe poparcie i takich, którzy zdobędą duże zaufanie mieszkańców ziemi zachodniopomorskiej – mówił Marchewka.

Jeszcze w lipcu 2019 r. zarząd partii w okręgu koszalińskim jednogłośnie poparł kandydaturę Gawłowskiego, który wciąż oczekuje na proces sądowy. Prokuratura przedstawiła mu siedem zarzutów, w tym cztery korupcyjne.

Zdaniem śledczych polityk Platformy przyjął łapówki o wartości ponad 700 tys. zł. Grozi mu nawet 15 lat więzienia. W 2018 r. polityk w związku ze śledztwem przebywał trzy miesiące w areszcie.

źródło:
Zobacz więcej