Tomasz Piątek przegrał proces z Dorotą Kanią

Tomasz Piątek przegrał proces przed sądem (fot. arch.PAP/Wojciech Pacewicz)

Publicysta Tomasz Piątek przegrał w sądzie proces, który wytoczył Dorocie Kani i Niezależnemu Wydawnictwu Polskiemu. Dziennikarka w publikacji skrytykowała ustalenia z książki Piątka o Antonim Macierewiczu i jego rzekomych powiązaniach.

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. Macierewicza

Postanowieniem z 10 maja 2019 r. Prokuratura Okręgowa w Warszawie Wydział ds. Wojskowych umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień...

zobacz więcej

Pisarz pozwał do sądu dziennikarkę za artykuł „Brudne gry wokół MON”, który ukazał się w marcu 2017 r. w „Gazecie Polskiej”.

Dorota Kania, odnosząc się do tez zawartych w książce Piątka o Antonim Macierewiczu stwierdziła wtedy, że zawierają kłamstwa. „Od momentu objęcia funkcji ministra obrony narodowej przez Antoniego Macierewicza ludzie związani z WSI oraz służbami wiernymi PO, za pośrednictwem sprzyjających im mediów, prowadzą brudną grę, której celem jest skompromitowanie ministra obrony narodowej i podległego mu resortu” – czytamy w publikacji Kani.

Pisarz Tomasz Piątek pozwał Kanię; domagał się 60 tys. zł od wydawnictwa i 40 tys. zł od Doroty Kani, a także przeprosin. Jak informuje portal niezależna.pl, „w wyroku sąd uznał, że Piątek – jako autor kontrowersyjnej publikacji o znanym polityku – powinien liczyć się z tym, że będzie spotykać go krytyka prasowa”.

Sąd wskazał, że Piątek, pisząc tę publikację, korzystał z wolności słowa – tak samo jak Dorota Kania, krytykując treść tej książki.

źródło:
Zobacz więcej