Obiecane projekty Trzaskowskiego nie powstaną. Miasto zrezygnuje z szeregu inwestycji

W budżecie miasta Warszawy może zabraknąć nawet 1,2 mld zł (fot. Shutterstock/udmurd)

W budżecie miasta Warszawy może zabraknąć nawet 1,2 mld zł – przez to stołeczni urzędnicy na czele z prezydentem Rafałem Trzaskowskim zrezygnują z obiecywanych wcześniej projektów – donosi „Super Express”. Z nieoficjalnych informacji gazety wynika, że zagrożone są inwestycje: budowa mostu Krasińskiego i dokończenie obwodnicy na Pradze.

Licealiści nie pojadą za darmo. Rafał Trzaskowski nie zrealizuje kolejnej obietnicy

We wrześniu 2018 roku Rafał Trzaskowski zapowiadał, że – jeśli wygra wybory – warszawscy licealiści zostaną zwolnieni z opłat za przejazdy...

zobacz więcej

Jak podaje gazeta, stołeczny ratusz czekają cięcia, bo „rząd wprowadza zmiany m.in. w podatkach”. – Muszą być zapewnione podstawowe, bieżące potrzeby mieszkańców. A to oznacza konieczność szukania oszczędności w wydatkach inwestycyjnych – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Jak czytamy, z nieoficjalnych ustaleń gazety wynika, że zagrożone są inwestycje kulturalne – budowa sali koncertowej na Pradze dla orkiestry Sinfonia Varsovia, budowa siedziby teatru TR Warszawa na pl. Defilad. Z kolei z „wielkich inwestycji” zagrożone są most Krasińskiego i dokończenie obwodnicy na Pradze.

„Władze Wilanowa z kolei straszą brakiem dojazdu do nowej szkoły. Wola zrezygnuje z budowy domu kultury, a na Bielanach zagrożona jest budowa przedszkoli” – wylicza „SE”.

Jak informowały media, nie powstanie park miejski nad Wisłostradą, którego budowę obiecywał w trakcie kampanii wyborczej obecny prezydent miasta Rafał Trzaskowski.

źródło:
Zobacz więcej