Od lipca wpłynęło 3,5 mln wniosków o świadczenie 500 plus

Wiceminister Szwed zachęca też do składania wniosków o dofinansowanie do wyprawki szkolnej (fot. arch.PAP/Andrzej Grygiel)

– Od lipca wpłynęło 3,5 mln wniosków o świadczenie Rodzina 500 plus – powiedział Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Od początku ubiegłego miesiąca zniesione zostało kryterium dochodowe, co pozwala na składanie wniosku na każde dziecko w rodzinie.

Analitycy: 500 Plus i świadczenia dla emerytów zwiększą tempo wzrostu gospodarki

Agencja ratingowa Fitch podwyższyła prognozy tempa wzrostu PKB Polski na 2019 r. do 4,0 proc. z 3,8 proc. w grudniu, a na 2020 r. do 3,5 proc. z...

zobacz więcej

Stanisław Szwed w Polskim Radiu 24 podkreślił, że milion świadczeń już zostało wypłaconych. – Warto też zaznaczyć, że złożenie wniosku do końca września gwarantuje nam wypłatę świadczeń od 1 lipca – oznajmił.

– W lipcu wnioski były przyjmowane drogą elektroniczną, w sierpniu i wrześniu można je składać drogą papierową – przypomniał.

Wiceminister Szwed zachęcał także do składania wniosków o dofinansowanie do wyprawki szkolnej w kwocie 300 zł. Wnioski do programu Dobry Start można składać do końca listopada.

źródło:
Zobacz więcej