RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Delegacja sędziego Iwańca została skrócona

Według Onetu sędzia Jakub Iwaniec dostarczał internetowej hejterce Emilii haki na szefa Iustitii (fot. arch. PAP/Paweł Kula)
Według Onetu sędzia Jakub Iwaniec dostarczał internetowej hejterce Emilii haki na szefa Iustitii (fot. arch. PAP/Paweł Kula)

Delegacja sędziego Jakuba Iwańca do Ministerstwa Sprawiedliwości została skrócona w trybie natychmiastowym – poinformował w rzecznik rządu Piotr Müller. Onet ujawnił, że Iwaniec miał informować kobietę o imieniu Emilia o „hakach” na szefa stowarzyszenia sędziów Iustitia.

.

zobacz więcej

We wtorek Onet napisał, że współpracownik Łukasza Piebiaka – który we wtorek podał się do dymisji z funkcji wiceministra w MS – sędzia Jakub Iwaniec „dostarczał internetowej hejterce Emilii haki na Krystiana Markiewicza, szefa stowarzyszenia Iustitia”.

„W korespondencji podawał dokładne informacje o dziecku Markiewicza, a także wysyłał telefony jego rzekomej kochanki i jej męża” – podał portal.

Rzecznik rządu, pytany o tę sprawę w Rzeczpospolita TV, poinformował, że minister sprawiedliwości podjął we wtorek decyzję o skróceniu delegacji sędziego Iwańca w resorcie. Oznacza to, że sędzia nie będzie już działał w MS.

Zdaniem Müllera język korespondencji i działania sędziego opisane przez Onet to nie są standardy, które obowiązują w rządzie. Zaznaczył też, że do publikacji nie odniósł się sam sędzia Iwaniec. – Nie znam kontekstu, nie wiem, jak ta korespondencja wyglądała, ale bronić tego nie należy – podkreślił.

Piebiak podał się do dymisji po tym, jak Onet napisał, że jako wiceminister utrzymywał w internecie kontakt z kobietą o imieniu Emilia, prowadzącą - za jego wiedzą - akcje dyskredytujące niektórych sędziów. Jak przekazał PAP rzecznik MS Jan Kanthak, o rezygnację poprosił Piebiaka minister Zbigniew Ziobro. Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że przyjmie tę dymisję.

źródło:
Zobacz więcej