Robert De Niro pozwał byłą pracownicę na 6 mln dolarów

Aktor Robert de Niro (fot. REUTERS/Mario Anzuoni)

Firma Roberta De Niro złożyła pozew w wysokości 6 mln dolarów przeciwko swojej byłej pracownicy. Kobieta została oskarżona o sprzeniewierzanie ponad 20 mln dolarów i oglądanie Netflixa w godzinach pracy.

Beckhamowie przed przeprowadzką. Kupili apartament za 36 mln funtów

Słynny piłkarz David Beckham, współwłaściciel klubu Inter Miami CF, który od 2020 roku będzie grał w lidze piłki nożnej (MLS), przygotowuje się do...

zobacz więcej

Canal Productions oskarża Chase Robinson również o zawyżanie opłat hotelowych i rachunków restauracyjnych.

Według pozwu złożonego przed sądem stanowym w Nowym Jorku, wynika, że Robinson została zatrudniona jako asystentka De Niro w 2008 r. Później awansowała na stanowisko „wiceprezesa ds. produkcji i finansów” w firmie pożyczkowej, gdzie w 2019 r jej pensja wyniosła 300 tys. dolarów rocznie.

Według pozwu, firmę opuściła firmę w kwietniu, w związku z rosnącymi podejrzeniami o jej ewentualny sabotaż korporacyjny.

Jak czytamy w pozwie, kobieta miała spędzać w godzinach pracy czas na oglądaniu Netflixa. Firma twierdzi, że w styczniu kobieta obejrzała 55 odcinków „Przyjaciół”, w marcu – 20 odcinków „Arrested Development” i 10 odcinków „Schitt's Creek”.

„Oglądanie programów w serwisie Netflix nie było w żaden sposób związane z obowiązkami Robinson – czytamy w pozwie.

Chase Robinson według pozwu wydała ponad 12 mln w restauracji Paola w ciągu dwóch lat, oprócz tego prawie 9 mln w Dean and Deluca i Whole Foods oraz 32 tys. na przejazdy taksówkami.

Robinson oskarżenia nazwała „śmiesznymi” i – co ciekawe – sama sobie napisała list rekomendacyjny, który dała Robertowi De Niro do podpisania. Ten jednak odmówił i wniósł pozew.
B

źródło:
Zobacz więcej