Kłótnia na drodze. „Odkręcił szybę, wyjął broń i strzelił w głowę”

20-latka – który miał użyć broni – i jego 16-letnią dziewczynę zatrzymała już policja (fot. Shutterstock/Kryuchka Yaroslav)

Policjanci z Białegostoku zatrzymali 20-latka, który po „nieporozumieniu” na jednej z ulic miasta wyciągnął broń i strzelił do innego kierowcy. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że jeden z uczestników ruchu zajechał drugiemu drogę – wtedy wywiązała się kłótnia i padł strzał.

Zastrzelony, spalony. Policja zatrzymała podejrzanych o brutalne zabójstwo

Śląscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane w sprawie zabójstwa 35-latka z Chorzowa. Zaginął on na początku sierpnia. Jego zwęglone zwłoki...

zobacz więcej

– Odkręcił szybę, powiedział, „jak jeździcie” (…) no i chłopak – dwóch jakichś było i dziewczyna – wyjął coś (…) i strzelił w skroń. Jak dobiegłam, to był cały we krwi – relacjonowała żona postrzelonego mężczyzny w telefonicznej rozmowie z dziennikarzami „Teleexpressu”. Dodała, że krótko po tym przyjechała karetka i zabrała jej męża do szpitala, gdzie lekarze usunęli z jego głowy śrut.

Obrażenia nie były poważne, mężczyzna po opatrzeniu ran nie został hospitalizowany.

Młody kierowca po oddaniu strzału z broni pneumatycznej natychmiast oddalił się z miejsca zdarzenia. Już wcześniej był znany policji.

Policja zatrzymała 20-latka w poniedziałek wieczorem; to on miał być kierowcą volkswagena, który zajechał drogę kierowcy opla i to on miał strzelać. Zatrzymano również 16-latkę, która była pasażerką tego auta.

Policjanci ujęli także innego mężczyznę, a poszukiwania czwartego z pasażerów trwają.

– Policjanci nadal ustalają szczegółowy przebieg oraz udział poszczególnych osób w zdarzeniu – poinformowała Edyta Wilczyńska z zespołu prasowego podlaskiej policji. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów.

źródło:
Zobacz więcej